pondělí, 12 říjen 2020 17:45

Co-Metal-20 XIX: Vikinský metal, rap rock nebo thrash metal

V dnešním výběru se zaměříme na vikinský metal nebo rap rock. A řeč přijde i na kapely, které se po dlouhých letech hlásí o slovo.

Výběr začneme odpadlíkem z kapely Kvelertak. Jeden ze zakládajících členů a už bývalý zpěvák norské skupiny Kvelertak Erlend Hjelvik nelení a dva roky po odchodu z úspěšné bandy představuje nový projekt. Dal mu prostý a všeříkající název Hjelvik a rovnou se vytasil s prvním singlem. K čtyřminutové pecce North Tsar rovnou přihodil i videoklip. Singl pochází z debutové desky Welcome to Hel, která vyjde 20. listopadu.

 

{youtube}4d0BojEn9uA{/youtube}

 

Hollywood Undead, kteří ve své tvorbě kombinují rock a rap, vydali letos v únoru šestou řadovku New Empire, Vol. 1. Po pouhém půlroce se ovšem hlásí s novým singlem Coming Home, který prozatím stojí mimo album. Hollywood Undead novinku doplnili textovým videem.

 

{youtube}QQyDahWCwX0{/youtube}

 

Britská skupina Benediction, jejíž doménou je death metal, o sobě dává znovu vědět. Po dlouhých dvanácti letech vydají nové studiové album, které nazvali Scriptures. Na desku nahráli symbolických dvanáct kousků a do světa pouští novinku Stormcrow, ke které rovnou natočili videoklip. Deska vyjde 16. října.

 

{youtube}M1vv1zPiJUE{/youtube}

 

Thrashmetalová skupina Evildead přebíjí rekord kapely Benediction. Od poslední desky totiž uplynulo devětadvacet let. Není ovšem divu, kapela má za sebou dvě přestávky. Nejprve tvořili v letech 1986 až 1995 a dohromady se dali až v roce 2008. Činnost přerušili o čtyři roky později, aby se roku 2016 opět sešli. 30. října uvedou očekávané třetí album United $tate$ of Anarchy, na které nahráli devět skladeb a jeden bonus k tomu. Evildead z desky zveřejnili singl The Descending.

 

{youtube}iymQSXWihVs{/youtube}

 

Konec dnešního výběru zasvětíme thrash metalu. V den vydání alba vydali ještě jednu ochutnávku pro ty, kteří by snad pochybovali o koupi desky. Američtí Heathen, kteří spolu hráli v letech 1984 až 1993 a kteří se o osm let později vrátili zpátky na scénu, 18. září vydali čtvrtou desku Empire of the Blind. K poslechu je dvanáct skladeb a Heathen z ní zveřejnili singl Sun In My Hand, ke kterému vzniklo i video.

 

{youtube}mFgMLSSKmOQ{/youtube}

Leave a comment

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.