23.01.2012 10:00

Novinky na CD: V lednu vychází raritní Metallica nebo Grammy Nominees Doporučeno

V lednu vychází také kompilace Grammy Nominees 2012 V lednu vychází také kompilace Grammy Nominees 2012 Zdroj: přebal CD

Každý měsíc se na pulty obchodů s hudbou hrnou kupy nových desek. Mějte o těch nejzajímavějších novinkách přehled a přečtěte si výběr, který pro vás MusicWeb.cz připravil.

V lednu česká hudba stagnuje. Zahraniční interpreti ale desky vydávají. S novým projektem Ringo 2012 přichází samotný Ringo Starr. Návrat hlásí také rockeři Van Halen s počinem A Different Kind of Truth, jehož součástí bude také bonusové DVD s doposud nezveřejněnými akustickými záznamy. S novinkou se na pulty dostal také britský indie rock v podání The Maccabees a jejich Given to the Wild.

 

Lana Del Rey – Born to Die (CD)

lana-del-rey-born-to-dieLana Del Rey patří k největším newyorským objevům loňského roku. Její popově laděné debutové album ukrývá také singl Video Game, který bodoval v mnohých zahraničních hitparádách i oficiální české hitparádě IFPI.

Datum vydání: 30. ledna 2012

Vydavatelství: Universal Music

 

Grammy Nominees 2012 (CD)

grammy-nominees-2012Pro milovníky skvělé hudby, jež nejsou žánrově vyhraněni, je připraven výběr těch nejlepších skladeb loňského roku. Mezi nominovanými se objevili Kanye West, Adele, Foo Fighters, Beyoncé, Red Hot Chilli Peppers nebo Sum 41.

Datum vydání: 23. ledna 2012

Vydavatelství: Universal Music

 

Metallica – Beyond Magnetic (CD)

metallica-beyond-magneticDnes již legendární trash metalová kapela Metallica rok 2012 začíná s raritním EP Beyond Magnetic. Jedná se o malý dárek, jež kapela svým fanouškům v novém roce nadělila. Materiál na celou desku totiž ještě není připraven. Toto raritní album obsahuje čtyři doposud nikdy nevydané skladby (Hate Train, Just a Bullet Away, Hell and Back, Rebel of Babylon).

Datum vydání: 30. ledna 2012

Vydavatelství: Universal Music

 

Pulled Apart By Horses – Tough Love

pulled-apart-by-horses-tough-loveAlternativní rock ožívá v podání britské kapely Pulled Apart By Horses. Tough Love je jejich druhým studiovým albem. Debut vyšel před rokem a půl a kritici chválou rozhodně nešetřili. Do éteru byl již vypuštěn pilotní singl V.E.N.O.M.

Datum vydání: 23. ledna 2012

Vydavatelství: Universal Music

 

Lacuna Coil – Dark Adrenaline (CD)

lacuna-coil-dark-adrenalineMilánská ghotic metalová kapela Lacuna Coil vydává svůj šestý studiový počin. Dark Adrenalin se tak zařadí na seznam děl, v nichž dominují kytarové linky a kde kontrastuje ženský a mužský vokál. Na desce se objeví také skladba Trip the Darkness.

Datum vydání: 23. ledna 2012

Vydavatelství: Emi Music

 

Chairlift – Something (CD)

chairlift-somethingSměs elektra a popu v lednu nabízí americké duo Chairlift. Caroline Polachek a Patrick Wimberly vypustili první singl Amanaemonesia již v říjnu loňského roku. Jestli jsou i ostatní nové skladby stejně tak zdařilé, můžete posoudit pouze poslechem alba Something.

Datum vydání: 23. ledna 2012

Vydavatelství: Sony Music

 

Martina McBride – Hits and More (CD)

martina-mcbride-hits-and-morePříznivci country jistě ocení nové album americké zpěvačky Martiny McBride. Martina bývá díky svému krásnému plnému sopránu často nazývána Celine Dion country hudby. Její nové album dává country hudbě nový rozměr.

Datum vydání: 16. ledna 2012

Vydavatelství: Sony Music

 

Leonard Cohen – Old Ideas (CD, LP)

leonard-cohen-old-ideasLeonard Cohen přichází s další dávkou vážných a lyricky složitých písní. Stejně jako jeho předchozí alba je i Old Ideas inspirováno folkovou hudbou, která je prodchnutá popem a kabaretní hudbou. Objevte společně s kanadským písničkářem taje náboženství, mezilidských vztahů a izolace.

Datum vydání: 30. ledna 2012

Vydavatelství: Sony Music

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.