05.12.2013 13:00

BRIT FLOYD SHOW rozpulsovali Prahu

Brit Floyd Brit Floyd Zdroj: www.nuvo.net

Ve zcela zaplněné holešovické Incheba Aréně se ve středu 4.prosince konal první ze dvou letošních koncertů hudebního uskupení BRIT FLOYD. Tribute show s podtitulem PULSE 2013 (The Pink Floyd Ultimate Light & Sound Experience) přivezla největší hity Pink Floyd.

 

Bezmála tříhodinová show nabídla výběr hitů z pěti alb skupiny Pink Floyd - Wish You Were Here, Animals, The Wall, The Division Bell a The Dark Side of The Moon, od jehož vydání letos uplynulo 40 let.
V 19h se malá sportovní hala zahalila do tmy a koncert začal pásmem písní z alba The Wall, kde zazněly v přesném pořadí jako na albu písně In the Flesh?, Thin Ice, Another Brick in the wall (part 1), The Happiest Day of our lives,  Another Brick in the wall (part 2) a Mother. Následoval set písní z alba Wish You Were Here - Shine on you crazy diamond a Welcome to machine. První část koncertu poté byla ukončena čtveřicí skladeb z nejslavnějšího alba Pink Floyd The Dark Side of The Moon - Money, Us and them, Brain Damage a Eclipse. Po vzoru Pink Floyd byla vyhlášena přestávka.

 

Čtěte také: Filip Benešovský a bratři Kašparovi naservírovali to nejlepší od Pink Floyd


Po přibližně 20 min se hala opět ponořila do tmy a začala druhá část koncertu. Otvírákem se stalo album Animals z roku 1977 duem skladem Pigs on the wing (Part 1) a téměř 20 min skladbou Dogs. Poté již přišlo na řadu poslední avizované album a to The Division Bells, ze kterého zazněly písně Take it Back, Coming Back to life, Keep Talking a High Hopes. Po zaslouženém potlesku leader Damian Darlington (zpěv, kytara) představil zbytek kapely ve složení Ian Cattle (zpěv, basa), Bobby Harrison (kytara, zpěv), Rob Stinger (klávesy, zpěv), Aran Ahmun (bicí), Carl Brundson (saxofon, perkuse, klávesy), Emily Jollands, Jacquie Williams, Ola Bienkowska (vokalistky). Při té příležitosti uvedl závěrečnou část show, která obsahovala ty nejslavnější hity Pink Floyd. Na řadu tak přišly sklady Time, The great gig in the sky, Wish you were here, One of these days a závěrečná Comfortably numb. Kapela poděkovala a rozloučila se s pražským publikem. To však si svými ovacemi vynutilo přídavek v podobě skladby Run like hell.

 

 

Koncert díky svému umístění do malé sportoní haly dostal komornější nádech, což skladbám Pink Floyd podle mě svědčí. Show umocňovala světla a projekce k jednotlivým písním. Velice musím pochválit mistra zvukaře, pro mě osobně letos nejlépe nazvučený koncert v hale. Slyšet bylo naprosto vše, nic se zbytečně nepřetloukalo a nevystupovalo. Velká pochvala patří celé kapele. Napostro profesorsky nazkoušené písně. Instrumentálně i pěvecky naprosto bez chyby.
Pokud bych měl srovnat tribute projekty Aussie Pink Floyd a Brit Floyd, tak u mě vítězí ten britský. Možná je to i tím, že zakladatel Brit Floyd Damian Darlington a basák Ian Cattle dřív působili právě u Australian Pink Floyd.

Co dodat závěrem? Snad jen, Brno máš se na co těšit!!   

Podívejte se také na: Fotogalerii z koncertu v Brně

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.