06.10.2012 12:30

Duo Kieslowski pokřtilo v Aeru novou desku Na nože

Ve středu 3. října se v pražském kině Aero křtilo CD dua Kieslowski. Album s názvem Na nože vydalo Indies Scope a je na něm čtrnáct mrazivě křehkých intimních zpovědí o lásce a zabíjení.

Uspořádat křest CD v kině se ukázalo jako dobrý nápad, zejména díky videoprojekci, o kterou se postaralo občanské sdružení Fokus Praha. Sdružení, které podporuje lidi, jež měli nebo mají zkušenosti s duševní nemocí, uspořádalo víkendový kurz animace ve spolupráci s Aeroškolou a výsledné klipy doprovodily právě koncert Kieslowských.

Více než hodinový program byl složen ze skladeb z čerstvého alba Na nože i z předchozí desky Tiché lásky. Dvojici hlavních protagonistů, pianistku a zpěvačku Marii Kieslowski a jejího partnera, hudebníka DKP, stejně jako na novém CD doprovázel hráč na pedálovou steel kytaru a dobro David Babka a perkusionista Marcel Jakubovie.

Nové album mělo kmotry hned dva – ukrajinského básníka z Litvínova Em Rudenka, který si speciálně pro tento večer připravil báseň a herce divadla Sklep - Jana Slováka. Ten se ujal samotného křtu. Ze žluté igelitky nejmenovaného obchodního řetězce vytáhl balíček kuchyňské soli se slovy, že toto album je potřebné jako sůl a že by nemělo chybět v žádné domácnosti. A vše v okruhu pěti metrů důkladně posolil.

Atmosféra v sále byla velmi přátelská a každá skladba byla oceněna aplausem. Přídavek na sebe nenechal dlouho čekat. Píseň So long and thanks for all the fish určitě potěšila nejen fanoušky Stopařova průvodce po Galaxii.

Jako poslední toho večera zazněly Špinavý dny a pak už následovala autogramiáda v předsálí. Dlouhá řada návštěvníků koncertů před stolem s CD byla důkazem toho, že se křest opravdu povedl. O duu Kieslowski určitě ještě hodně uslyšíme.

Fotografie s laskavým svolením poskytl Fomas - www.fomas.wz.cz

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.