09.05.2022 20:16

Hospodo nalejvej! Lucerna slavila třicet let Alkeholu

I když má velký sál pražské Lucerny svá nejlepší léta již za sebou, zůstává koncertům zde stále patina výjimečnosti. Po pěti letech se sem na narozeninový mejdan vrátili také nejznámější čeští rockoví pijani Alkehol. A svým příznivcům nadělili nové CD.

 

Na šestého Máje - půda úrodná je, chtělo by se parafrázovat  jeden z mnoha slavných popěvků Alkeholu při zpětném pohledu na dění v kultovním pražském sálu. Vždyť na téhle oslavě třicetin nadělili svým příznivcům hned sedmatřicet kousků. Bez velkých cavyků, či předkapely se do pustili do práce s úderem osmé a nezastavili se dvě a půl hodiny. Mají tedy i po všech těch letech dost sil a je jasné, že je tu ještě nějakou dobu budeme potkávat.

Oproti předchozí oslavě mi tato přišla o něco skromnější. Možná je to ještě nějaký dozvuk pandemie, ale před pěti lety mi Lucerna přišla přeci jen plnější. Ne, že by ti, kdo dorazili nedokázali vytvořit patřičnou atmosféru. Právě naopak, oslavné chorály se hledištěm nesly velmi často. V programu tentokrát chyběli hosté, nebo bývalí členové, kapela si vše odmakala sama a to včetně křtu novinkového alba Haleluja. Z něho následně zazněly tři skladby, jež pochopitelně do setlistu skvěle zapadly. 

Došlo také na předání zlaté desky za prodeje placky Spalovač chlastu. To a následující stručný proslov Oty Hereše bylo jediné mírné zdržení, jinak se z pódia valil jeden hit za druhým a publikum dostalo příležitost vyzpívat si hlasivky ať už při vykopávkách typu Podbabskej stánek, O chlastu a Na Slamníku, či u novějších pecek Život je krátkej, Anděl strážnej a Už se to smaží a peče.

Kapela hraje v současném složení od října 2017, kdy po Tondovi Rauerovi převzal post basáka Honza “Bart” Bartoš. Jednalo se teprve druhou změnu v její historii.  Jak Bart, tak bubeník Radek Sladký do sestavy vklouzli bez sebemenších problémů a dnes jsou už v Alkeholu doma, což bylo znát i v Lucerně, kde je publikum již bere za své. Z nových věcí je zase znát, že hlavní skladatel Petr “Kuna” Buneš má zatím inspirace dostatek a tak se o budoucnost téhle čtyřky nemusíme bát. Protože, i když na konci každého koncertu zní, že dneska už jsme všechno vypili, dokud poteče pivo, bude tu i Alkehol.

Setlist: Hospodo nalejvej, Piju jako duha, Lejboj, Na zdraví, Pijeme s láskou, O chlastu, Život je krátkej, V pátek k večeru, Je to príma, Zase sám, Víkend, Máme spoustu chlastu, Spalovač chlastu, Sláva vítězům, Zlatej grál, Vypít se, Odpočívej v pokoji, Až se vrátím, Nonstop, Narozeniny, Pojďme se bavitPijácká modlitba, Láhev svou si dám, Jízda králů, Podbabskej stánek, Alkohol, Anděl strážnej, Pivečko mý, Už se to smaží a peče, Travičko zelená, Čekám každej den, Rockeři, Nechte vlajky vlát, ZmaštěnejPivo dělá hezká těla, Na Slamníku, Buráky

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.