02.05.2022 19:07

Magnum se do Prahy vrátili ve velkém stylu

Britští hard rockoví veteráni Magnum oslavili svátek práce vystoupením v pražském klubu Storm. Koncert se musel, tak jako mnoho jiných, kvůli pandemii odkládat i přemístit, ale trpělivost se vyplatila.

 

Po ukončení všech omezení je konečně možné v plném rozsahu pořádat koncerty a zdá se, že fanoušky po několikaletém půstu čekají letos opravdové hody. Jako jedna z prvních vlaštovek příchodu lepších časů posloužil koncert melodiků Magnum, vedených nestárnoucím Bobem Catleym. Pětice z Birminghamu brázdí pódia už od roku 1972 a v poslední době její popularitu jistě umocnila i Catleyho účast v populárním projektu Avantasia. Ostatně i trika s tímto motivem je v hledišti možné zahlédnout. I když klub nebyl nijak výrazně zaplněný, atmosféra návrat starých pořádků naznačovala. Role předkapely se ujali stylově spříznění krajané Vega, což byl jistě dobrý tah. Zpěvák Nick Workman s vizáží Duffa McKagana neměl se svou jednotkou v zádech žádný problém publikum patřičně rozezpívat. Povedený set zakončil coverem Animal od Def Leppard.

Magnum měli tedy půdu patřičně připravenou a ve čtvrt na deset mohli nastoupit za zvuků bouřlivého aplausu. Ten už neustal po dobu celého setu, což mělo velmi dobrý vliv i na samotné muzikanty. Je, obecně vzato, s podivem, kolik energie v sobě čtyřiasedmdesátiletý Catley stále má. Zpěvák je na pódiu snadno rozeznatelný nejen svou vizáží, ale i neúnavnou gestikulací.


Kapela stihla během covidové pandemie vydat dvě studiová alba a ještě navíc jednu kompilaci, ovšem na přibližně devadesátiminutovém programu večera jsou především osvědčené pecky z bohatého katalogu. A že je z čeho vybírat - neúnavný hitmaker Tony Clarkin dodává neotřelé rockové hymny již mnoho let a žádná zásadní nesmí chybět. Po každé z nich se ze sálu ozve frenetický potlesk, pozitivní energie se z hlediště zase zpátky na pódium, kde si to celá sestava patřičně užívá.
Magnum se svým koncertem přinesli závan naděje, že se život vrací zase zpět na klubová pódia a snad už na nich zůstane. Vždyť co by byl život, bez dobrého koncertu?

Setlist: Days of No Trust, Lost on the Road to Eternity, The Monster Roars, The Archway of Tears, Dance of the Black Tattoo, Where Are You Eden?, The Flood (Red Cloud's War), The Day After the Night Before, Wild Swan, Les Morts Dansant, Rockin' Chair, All England's Eyes, Vigilante, Kingdom of Madness, On a Storyteller's Night, Sacred Hour

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.