27.03.2015 13:05

Mydy Rabycad pokřtili desku Glamtronic Doporučeno

Nejsou to ani tři roky, co se dali dohromady, ale na nic nečekají. Plný Lucerna Music Bar, hypnotizující světla a nejen mládež tančící v rytmech electroswingu. Tak vypadal včerejší křest nové desky Glamtronic.

Mydy Rabycad se konečně dočkali své nové desky a její vydání se rozhodli náležitě oslavit se všemi svými fanoušky. Minulý týden pokřtili album v brněnském klubu Kabinet Múz. Včera večer uspořádali opravdovou party pro svou pražskou přízeň v Lucerna Music Baru, jejímž vrcholem byl jak jinak než křest alba Glamtronic, v pořadí už druhého pro tuto mladou kapelu.

Jak už to v music baru chodí, dveře klubu se otevřely hodinu před začátkem programu v osm hodin. Ještě kolem desáté večer do klubu stále přicházely skupinky návštěvníků. Tam už byl ale večírek v plném proudu. Začal vystoupením Jäger Vibes Orchestra s DJem Akvamenem, kteří navodili správnou party atmosféru. Nedočkaví fanoušci si pak kolem půl jedenácté večer, kdy se o hudební podklad staral známý rakouský DJ Troy Savoy z Etage Noir, vytleskali a vypískali příchod Mydy Rabycad.

Na pódiu se tedy objevili Nèro Scartch, Honza Drábek, Mikuláš Pejcha, spolu s nimi bubeník a hlavní producent Tomáš Konůpka a kytarista Ondřej Slánský, a nakonec i ikonická zpěvačka Žofie Dařbujánová. Koncert rozjeli opravdu ve velkém tempu, jak už to ostatně u electroswingu bývá. Hned zkraje zazněla například výrazná píseň Bellevile, postavená na základě známé melodie Django Reinhardta. Následovalo několik písní z první desky Let Your Body Move, která publikum rozhoupala do rytmu. Novými písněmi z desky Glamtronic se ale samozřejmě nešetřilo.

 

 

Zazněla například Until The Morning s výraznými syntezátory nebo písnička Darling, ve které se na pódiu představila hostující dechová sekce pod vedením trumpetisty Mirosava Hloucala. Po ní následovala již známá pecka Blind, ke které známe i videoklip. Jako další zazněla pohodová skladba Belly Button Nation, ke které napsala text sestra zpěvačky Žofky, jak sama Žofka uvedla.

Před nejočekávanější chvíli večera, tedy křtem nového alba, zazněla Be True, píseň relativně pomalejšího charakteru. Nejen z ní si všimneme, že zvuk kapely se oproti prvnímu albu hodně posunul. Rozhodně se již o klasický houpavý a mírně naivní electroswing nejedná. Glamtronic podle kapely není jen název desky, ale i jakási charakteristika směru, kterým se ubírají. Skoro by se chtělo říci více elektoniky, méně swingu. Ale synkopy a houpavý walking slyšíme pořád. 

Podívejte se také na fotogalerii z koncertu

Desku přišel pokřtít celý tým Mydy Rabycad, včetně producenta desky Tomáše Konůpky, designéra obalu Pavla Fuksy a manažera kapely Petra Blažka. Po křtu následovala smršť dalších skladeb, včetně oblíbené Drowning, a také singlu Good Times, ke kterému je natočen nejnovější videoklip. Kolem půl dvanácté bylo odehráno, ale roztančení diváci si samozřejmě ještě vyžádali přídavky, a to hned tři.

Sledujte jazz a blues na Facebooku:
 

Světelné efekty, střídání kostýmů zrzavé frontmanky, videoprojekce za zády kapely, basy, které otřásaly celým prostorem, pokračování večírku s mixem od českého electroswingového průkopníka, DJ Mackieho Messera, a na závěr opět DJ Troye Savoye. To byla party na křtu Glamtronic od Mydy Rabycad. Těm se podařilo naplnit Lucerna Music Bar po okraj, a to nejen mládeží, jak by se dalo čekat, taneční kreace jsme mohli vidět i od třicátníků, ne-li čtyřicátníků. Všichni se zjevně inspirovali a měli opravdu "Good Times".

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.