Program se musel o hodinku posunout, protože jedna z pěti ohlášených kapel - australští Wolfmother se do Prahy nedokázali včas dopravit. Otvírák odmakali švédové Eclipse. Jedná o současné představitele velmi potentní vlny severského hard rock s reminiscencemi na klasický kalifornský glam metal, takže po dramaturgické stránce šlo o jasnou trefu do černého. A Eclipse rozhodně nezklamali, před zatím prořídlým publikem zahráli solidní set, plný vzletných melodií a zpěvných refrénů.
Po nich přišli na řadu tepličtí matadoři Kabát. Ty tady není potřeba nikomu představovat, tedy aspoň nikomu z domácích diváků, z čehož si zpěvák Pepa Vojtek trochu utahuje, stejně jako z faktu, že hraní v odpoledních časech už odvykli. Mě zase pobaví zjištění, že Vojtek začíná postavou dohánět Vince Neila. Set čerpá hlavně z nedávné tvorby a vyloženě do pravěku sáhne jen při obligátní Žízni. Čekal jsem, že kapela při této příležitosti bude sázet na jistotu a tak jsem byl chvílemi překvapený, že kromě Dole v dole, nebo Corridy došlo i na některé méně hrané pecky typu Raci v práci, či Bum Bum Tequilla. Kabátům se v Letňanech dostalo vlídného přijetí a atmosféra byla vřelá. Že byl celý koncert odehraný precizně snad u těchto ostřílených profíků asi není třeba nějak chválit. Řekl bych, že stejně jako publiku udělali radost i sami sobě.
Ovšem, málo platné, za hvězdy tu byl tentokrát někdo jiný. Def Leppard mají celou muziku jaksi nadživotní a podle toho vypadají i jejich koncerty. Úvodní Take What You Want z posledního alba dali jen tak na rozehřání a potom už začali z rukávu tahat jedno eso za druhým. Let’s Get Rocked má skvělý drive a i když už po pódiu dávno neběhají žádní mladíci, skladba pořád srší energií a dostane všechny do patřičných obrátek. Z největších hitů se samozřejmě skládá většina programu, ale ještě někokrát dojde i na poslední (velmi povedené) album Diamond Star Halos. Nechybí ani akustické intermezzo, jehož součástí bohužel není Two Steps Behind, ale zase zazní životem pulsující méně známá pecka Promises, takže vesmír zůstává v rovnováze. Def Leppard nadchli poctivostí a svým fanouškům dodali přesně to, pro co si přišli.
Finále večera obstarali amíci Mötley Crüe, kteří, co se týče bombastičnosti, za Def Leppard nezůstávali pozadu. Po návratu z důchodu se už stihli rozhádat se svým bývalým parťákem Mickem Marsem a s jeho náhradníkem se pustili do nahrávání nové desky, takže jsem určitě nebyl jediný, kdo byl zvědavý v jaké formě se v Praze předvedou. A zklamaný jsem věru nebyl. Nástup obstarala ve velkém stylu šlapající Wild Side. Na kalifornské čtveřici bylo vidět, že jsou na hraní natěšení a sypou do nadšeného davu jeden hit za druhým. Vince Neil se po většinu času se zpěvem nijak netrápí, Nikki Sixx je pořád ten stejný sympaťák. Kytarista John 5 bez problémů zapadl do sestavy a Tommy Lee snad ani nestárne, i když na akrobacii s houpacíma bicíma bychom tentokrát čekali marně. Ale jinak je u tohoto gangu vše jak jsme zvyklí. Přijde mi v setlistu není moc místo pro nějaká překvapení, je poskládaný s důrazem na co největší počet hitů, takže si fanoušek moc nevydechne. Jsem rád, že se do této kategoria zařadila i titulní pecka z poslední desky Saints of Los Angeles. Nikkiho inspirační studánka zdá se nevysychá. Protože si rádi pěstují svou image nebezpečných zhýralců, nesmí chybět lepé děvy a to jak živé, tak nafukovací. Zkrátka jeden velký cirkus i pro oči.
První letošní Prague Rocks umožnil divákům jakousi cestu časem do dob druhé poloviny osmdesátých let, kdy kapely jako Mötley Crüe a Def Leppard ovládaly hudební žebříčky. Jistě, je v tom spousta nostagie, ale tihle staří psi mají pořád ještě zuby.
Setlist Def Leppard: Take What You Want, Let's Get Rocked, Animal, Foolin', Armageddon It, Kick, Love Bites, Promises, This Guitar, When Love and Hate Collide, Rocket, Bringin' On the Heartbreak, Switch 625, Hysteria. Pour Some Sugar on Me, Rock of Ages, Photograph
Setlist Mötley Crüe: Wild Side, Shout at the Devil, Too Fast for Love, Don't Go Away Mad (Just Go Away), Saints of Los Angeles, Live Wire, Looks That Kill, Rock and Roll, Part 2 / Smokin' in the Boys Room / Helter Skelter / Anarchy in the U.K. / Blitzkrieg Bop, Home Sweet Home, T.N.T. (Terror 'n Tinseltown), Dr. Feelgood, Same Ol' Situation (S.O.S.), Girls, Girls, Girls, Primal Scream, Kickstart My Heart