Richie Kotzen se vrací do Čech. Svojí návštěvou poctí Prahu

Kytarový mág, Richie Kotzen, se podruhé v rámci turné 24 Hours představí v České republice. Tentokrát svoje umění předvede 20. listopadu v Praze v klubu Nová Chmelnice.

Kotzen zahraje v Praze Kotzen zahraje v Praze Zdroj: last.fm

 Richie Kotzen, jeden z nejlepších kytaristů na světě, který se nejvíce proslavil v kapelách Poison a Mr. Big, znovu přijíždí do České republiky, aby zde představil novou desku. Novinka, nazvaná 24 Hours, je již dvaadvacátým albem, které Richie za svoji sólovou kariéru vydal. Na něm Kotzen předvádí i nový styl hraní na kytaru, jak sám vysvětluje: „Mám pocit, že jsem v úvodní skladbě 24 Hours dosáhl nové úrovně sólování. Kytarové trsátko jsem přestal na elektrické kytaře používat už před pár lety a za tu dobu se moje technika vyvinula trochu jiným směrem. Některé sólové pasáže, které hraju v 24 Hours, ale i v jiných písních, jsou takové, které bych nikdy nebyl schopen s trsátkem zahrát. Řekl bych proto, že sóla na tomto CD jsou na jiné úrovni než na předchozích nahrávkách.“

Na albu uslyšíme kromě Richieho i jeho nadanou dceru Augustu, která s ním v některých písních zpívá a ve skladbě Stop Me hraje na piáno. Dalším hostem, který se na albu objevil, je i Jerry Cantrell (Alice In Chains), který zpívá doprovodný vokál v písni Love Is Blind.

 

 

Pokud jste neměli možnost vidět Richieho Kotzena v rámci jeho jarního turné ve Zlíně, nebo byste tohoto kytarového virtuóza chtěli slyšet znovu, máte možnost na něj zajít 20. listopadu v Praze do klubu Nová Chmelnice. Vstupenky lze zakoupit v předprodejních sítích Ticktepro, Ticketstream, Ticket-art, Ticketportal a Eventim za 450 korun.

Přehled

 • Název akce: Richie Kotzen
 • Datum: úterý, 20 listopad 2012
 • Místo: Nová Chmelnice Praha
 • Cena: 450 Kč
Napsal(a):
:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • Hardline zahrají v Praze

  Rockoví veteráni Hardline sice pocházejí ze Spojených států amerických, ale v současnosti je jejich domovem Apeninský poloostrov. Právě zde zpěvák Johnny Gioeli našel všechny členy aktuální sestavy kapely, která si tak prošla znovuzrozením. Jak skvěle jim to šlape předvedou v pražském klubu Nová Chmelnice 18. října.

 • Italská dvojice Ilaria Graziano a Francesco Forni vystoupí v Café v lese

  Americana, folk, blues, rock, tango, vášnivé neapolské písně a ještě lépe, všechno pěkně dohromady. Jak to umí snad jen Ilaria Graziano & Francesco Forni. To vše budou moci poznat fanoušci, kteří tento týden navštíví pražský klub Café v lese.

 • Bluesman vypráví příběh Petera Jurkoviče

  Billy Gibbons ze ZZ TOP nebo Eric Clapton mají jedno společné. Elektrické kytary od českého výrobce Petera Jurkoviče. Na motivy jeho příběhu vznikl film, který mimo jiné dokazuje, že blues je nejen hudebním, ale i životním stylem.

 • Ve Futuru Music Baru vystoupí experimentální skupina Red Baraat

  Nezaměnitelný zvuk a nakažlivé rytmy mísící tradiční indickou hudbou s bollywoodskými melodiemi, new orleanským jazzem, psychedelií a vlivy celého hudební světa. Američtí Red Baraat se vrací po sedmi letech do Prahy.