13.01.2015 17:00

Arkona přemýšlí o novém nahrání alba Vozrozhdenie

Ruská skupina Arkona nedávno vydala prohlášení o tom, že zvažuje přetočení svého prvního alba jménem Vozrozhdenie.

Pagan metalová skupina Arkona z Ruska na své facebookové stránce zveřejnila prohlášení týkající se jejich nového nápadu: znovu nahrát své staré album Vozrozhdenie. Zároveň kapela požádala své fanoušky o jejich názor.

„Na turné v roce 2014 jsme poslouchali naše stará alba. Došli jsme k závěru, že za ty roky jsme se hudebně posunuli o notný kus dopředu a máme jako kapela více možností. Chtěli bychom tedy znovu nahrát naše album Vozrozhdenie. Co si o tom myslíte vy? Je to podle vás dobrý nápad?“ napsala kapela na svém Facebooku.

Nedá se však říci, zda se Arkona skutečn může fanouškovskými názory řídit – reakce na celé prohlášení jsou totiž značně rozdílné. Zatímco jedni říkají, že přetočení alba Vozrozhdenie je skvělý nápad, druzí zastávají názor, že by se Arkona neměla otáčet zpět a měla by spíše pracovat na nových písních.

Samotné album Vozrozhdenie bylo vydáno v březnu roku 2004 a bylo tak prvním albem kapely. Mnohé texty písní z této desky se týkají slovanské mytologie a síly ruského národa. V Rusku proto album zaznamenalo okamžitý úspěch a brzy se stalo známým i v zahraničí jako jedno z nejúspěšnějších slavic pagan metalových alb všech dob.

Arkona nedávno dokončila své celoevropské turné na podporu nového alba Yav. Při něm se skupina 26. listopadu zastavila i u nás v Čechách, konkrétně v pražské Meet Factory. Koncert odehrála společně se švýcarskou folk metalovou kapelou Eluveitie. Pokud jste však český koncert Arkony prošvihli, nemusíte zoufat. Skupinu totiž budeme mít možnost u nás opět spatřit v létě na festivalu Masters of Rock 2015.

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.