16.01.2015 7:00

Anthrax nahrávají hudbu pro fantasy seriál Hra o Trůny

Anthrax, slavná thrash metalová skupina z New Yorku, letos nezahálí. Kromě práce na svém dalším studiovém albu, které následuje úspěšné Worship Music z roku 2011, se jejich hudba objeví i na druhém mixtape pro seriál Hra o Trůny.

Frontman skupiny Scott Ian o sobě tvrdí, že je velkým fanouškem této televizní show. Potvrzuje to i fakt, že to není první odkaz Anthrax na Hru o Trůny. Scott Ian je totiž domluvený se scénáristou a producentem D. B. Weissem, že budou Anthrax nahrávat některé bicí pro nové album v trůnním sále ve studiu HBO v Belfastu. „Jak víte všichni, kdo sledujete Hru o Trůny, tak je to hodně metalová show,“ říká o seriálu Scott Ian. „Jeden z důvodů je, že je jistý tvůrce (D. B. Weissc) metalista srdcem i duší.“

Kromě Anthrax jsou ještě na nahrávání mixtape potvrzení Killswitch Engage. Je tedy nanejvýš pravděpodobné, že bude ústřední téma nahrávky právě heavy metal, podobně jako byl u předchozí nahrávky svazujícím žánrem hip-hop. Ale přiznejme si, metal se do podobné show hodí o něco více. Zaprvé je děj zasazen do fiktivního temného středověku, k němuž tvrdá muzika pasuje jako masová vražda k svatbě, hlavně je ale představa dvoumetrového šílence v brnění, který svému protivníkovi doslova rozmačká rukama hlavu na kaši, opravdu metalová. Anthrax se podílejí na hudbě ke Game of Thrones, Zdroj: Oficiální facebookový profil skupiny Anthrax

Informace o datu vydání, dalších kapelách, ani podobě nahrávek nejsou známé. Je ale pravděpodobné, že bude strukturovaná stejně jako hip-hopová verze. Názvy a témata písní tedy budou nejspíš inspirované příběhovými linkami seriálu (předchozí mixtape zahrnoval témata z první až třetí série) a v hudbě nalezneme buď části nasamplované z originálního soundtracku, nebo jím alespoň inspirované.

Další album Anthrax, plánované na letošní rok, však s popkulturou již nemá nic společného. Bude v pořadí jedenáctým počinem slavné thrash metalové pětice. Práce na metalové Hře o Trůny skupině přinese, doufejme, vítaný odpočinek a ne nežádoucí rozptýlení. Pak honem zpátky ze Západozemě do studia, ať už je deska tady!

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.