06.01.2016 9:00

Emmure opustili téměř všichni členové

Frankie Palmeri, poslední člen Emmure Frankie Palmeri, poslední člen Emmure Zdroj: Oficiální facebookový profil skupiny Emmure

S corovou bandou Emmure se to táhne od začátku minulého roku, ale teď už pravděpodobně přišel definitivní konec. Kapelu opustili téměř všichni členové kromě frontmana Frankieho a všichni již pracují na založení nové formace.

Jak to teda všechno bylo? Začátek konce Emmure odstartoval asi už v počátku roku 2015, kdy se kluci vydali na společnou tour se Suicide Silence, Within the Ruins a Fit For an Autopsy. Tam si Frankie Palmeri, frontman a zpěvák, poranil hrtan a nemohl v tour pokračovat. Musela být zrušena také následující evropská tour a Emmure si dovolenou prodloužili i o léto, protože Frankie dostal laryngitidu (pozn.: zánět hrtanu).

Samotné onemocnění by ale určitě nepřinutilo všechny odejít. Kluci totiž podle slov basáka Marka Davise nebyli spokojení s atmosférou, do které se po přestávce vrátili: „Opustit kapelu jsme se rozhodli po návratu z tour po Rusku a Anglii. Byla to naše první šňůra po dlouhé přestávce kvůli Frankieho poranění a nemoci. Čekali jsme, že se vrátíme do svěžího a pozitivně nabitého produktivního prostředí, ale to se nestalo."

A v důsledku toho pak musela kapela odvolat i svou účast na HardDrive Live Fallout Tour, která je čekala s All That Remains a We Came as Romans. Podle oficiálního prohlášení si na předchozích tour uvědomili, že se musí věnovat jiným, spíše osobním záležitostem. To, že se kapela rozpadá, to tehdy fanoušci ještě nevěděli. I když možná tušili.

Mark Davis také prozradil, že odchod zprvu neplánovali. „Měli jsme ale plány na nové album i na nový label. Po Rusku jsme měli jet ještě do Japonska, a pak na tom začít pracovat." O nové kapele Mark dodal: „Momentálně se věnujeme novému materiálu pro zatím nepojmenovaný projekt bez frontmana. Jsme v začátcích, ale daří se nám, takže budeme zanedlouho připravení si zpěváka najít. Co se zvuku týče, budeme to pořád my a budeme pořád hrát na ty samé nástroje, ale konečně v novém, příjemnějším prostředí."

Mark své odůvodnění zakončil slovy: „Na negativismus není v životě čas. Když vás někdo stahuje dolů nebo se kvůli němu nemůžete plně projevit, je potřeba jej odstřihnout. Nehledě na to, jak moc jej máte rádi." Tak chlapcům i Frankiemu, podle kterého bude Emmure v nové sestavě pokračovat, popřejme hodně štěstí do budoucna. Snad to oběma stranám prospěje.

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.