pondělí, 28 červen 2021 09:30

Memphis May Fire se vrací ke kořenům

Americká skupina Memphis May Fire se s posledním albem Broken z roku 2018 vrhla do měkčích vod a vypustila tak svůj klasický metalcorový zvuk. S novým materiálem ale Memphis May Fire slibují návrat ke kořenům - k typickému metalcoru.

Texasští Memphis May Fire, v čele s nepřehlédnutelným zrzkem Mattym Mullinsem, po třech letech ohlásili nový materiál. Po zatím poslední desce Broken (2018), na které kapela opustila klasický metalcore, se čtveřice rozhodla vrátit tam, kde začínala.

To ostatně na svých sociálních sítích prozradil zkraje roku 2020 sám lídr Matty Mullins (který v tu dobu mimochodem finišoval třetí sólovku No Hold on Me). Zavázal se, že nová deska nabídne ten pravý metalcore, se kterým před lety začínali. Svůj slib dodržel, a tak po roce a půl Memphis May Fire představují pilotní singl Blood & Water, k němuž vznikl i videoklip.

I když hodnotit celou desku na základě jednoho singlu nelze, je pravdou, že novinka Blood & Water zanechává stejný pocit jako singly North Atlantic vs. North Carolina z debutu Sleepwalking (2009) nebo The Sinner z alba The Hollow (2011).

 

{youtube}SUNxjBs5kCA{/youtube}

 

Singl zatím stojí jako kůl v plotě. Víme, že je předzvěstí nové muziky, ale jestli ho najdeme na EP, CD či nějaké kompilaci, je ve hvězdách. Nezbývá nic jiného, než počkat na další info od kapely nebo jejich hudebního vydavatelství Rise Records.

Leave a comment

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.