28.03.2017 9:00

Kvelertak o sobě dávají znovu vědět

Kvelertak v pražských Holešovicích na Aerodrome Festivalu 2014 Kvelertak v pražských Holešovicích na Aerodrome Festivalu 2014 Zdroj: Eva Makovská, musicweb.cz

Loňské album Nattesferd norské formace Kvelertak bylo hodnoceno velice pozitivně. Kapela, která letos slaví deset let na scéně, se vrací s novým videem právě z tohoto alba. Klip mapuje život kapely, jež putuje z místa na místo. Vzniknou nějaké záběry i z vystoupení v Praze, které proběhne příští rok v dubnu?

Kapela Kvelertak, jejímž poznávacím znamením je nezaměnitelný styl black'n'oll, si na své konto minulý rok připsala třetí studiové album jmenující se Nattesferd, které přední metalové a rockové magazíny hodnotily na výbornou. Ve své domovině za album dokonce získali cenu Spellemann, což je obdoba americké Grammy.

Šestice muzikantů ze Stavangeru, čtvrtého největšího města Norska, se po téměř roce hlásí znovu, vydala totiž šestiminutový videoklip, za kterým stojí Stian Andersen a Erik Triemann, k bezmála tříminutové písni Bronsegud. Černobílý klip je sondou do života kapely, která tráví čas na cestách a zachycuje tak živá vystoupení, rozhovory nebo zákulisní okénka.

{youtube}3X5Nd_9u-G8{/youtube}

Kvelertak se už na podzim vydají znovu na cesty, tentokrát budou dělat společnost Metallice. Turné bude probíhat i v následujícím roce a koncert proběhne i u nás. Stane se tak 2. dubna v Praze

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.