23.12.2014 13:00

Legendární Saxon museli přerušit evropské turné

Saxon se ke svým pětatřicátým narozeninám vydali na téměř čtyřicetidenní turné po Evropě nazvané Warriors of the Road. Před koncem jej ale museli přerušit kvůli nenadálým zdravotním problémům svého bubeníka Nigela Glocklera.
 
Kapele z tour zbývá už jen pět vystoupení, ale bubeník Nigel Glockler musel být hospitalizován.  Zpěvák kapely, Biff Byford, na Facebooku napsal: „Náš přítel a bratr Nigel je v nemocnici v Británii s podezřením na krvácení do mozku. Chodí i mluví, ale říká, že má neuvěřitelné bolesti hlavy. Vaše zprávy budu přeposílat jeho ženě Gině. Všichni doufáme, že se z toho Nigel dostane.
 
Zbylé koncerty v rodné vlasti, které měly být vyvrcholením celé oslavy narozenin, byly přesunuty na začátek února, kdy už by snad měl být Glockler v pořádku. Na tour svým fanouškům Saxon nabídli skladby ze tří svých klíčových alb, která jsou mezi fanoušky známá jako Svatá Trojice Wheels of Steel (1980), Strong Arm of the Law (1980) a Denim and Leather (1981).
 
Příští rok se tyto britské heavymetalové legendy chystají také na tour po Americe společně s kapelou Armored Saint. Na začátku roku navíc plánují začít nahrávat nové album, které by pak mělo vyjít ve druhé polovině téhož roku. Deska naváže na loňský počin s názvem Sacrifice a kapela její charakter zatím chová v tajnosti.
 
 
 
Glockler je jedním z nejrespektovanějších bubeníků na heavymetalové scéně a se Saxon hraje už od roku 1981. Do koncertů dává i podle kritiků vždy vše a podle fanoušků byl i minulou neděli, tedy den před odvezením do nemocnice, ve skvělé formě. Kapela by bez něj, ani kdyby měla možnost náhradníka, nepokračovala. Všem fanouškům, kteří se chystali na některé z přesunutých koncertů, se Saxon omlouvají. Držme tedy kapele, a hlavně Nigelovi, palce. 

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.