10.12.2014 7:00

Vyšel očekávaný singl Blind Guardian Twilight Of The Gods

Ochutnávka k Beyond The Red Mirror je už na světě, celé album vyjde v lednu Ochutnávka k Beyond The Red Mirror je už na světě, celé album vyjde v lednu Zdroj: Facebookový profil skupiny Blind Guardian

Německá power metalová skupina Blind Guardian vypustila do světa první píseň z alba Beyond The Red Mirror, které vyjde v Evropě 30. ledna. Singl Twilight Of The Gods je od 5. prosince k dispozici v podobě lyric videa. Zároveň se lze podívat na video z nahrávacího studia obohacené o komentáře členů skupiny.

Podle zpěváka Hansi Kürsche je téměř nemožné vybrat píseň reprezentující celé plánované album. Song Twilight Of The Gods je zamýšlený jako předkrm a v tom je podle Kürsche perfektní, protože má neskutečnou dynamiku a obsahuje skvělé melodické linky. Tady se zpěvák skupiny nemýlí, jak se může každý přesvědčit ve videu níže. Singl je nabitý silnými bicími, precizní prací kytar, agresivnějším stylem zpěvu, než jsme u Blind Guardian zvyklí, a epickým refrénem, který je asi nejsilnější částí písně. Právě refrén byl prý změněn nejméně šestkrát, než byl pro píseň dostatečně dobrý. 

Kytarista André Olbrich se také vyjádřil k nadcházejícímu albu: „Chceme naší hudbou překvapit a zapůsobit. Dnešní hudba je taková nijaká, předvídatelná. Naší hudbu chceme rozvíjet. Jen předělat, co jsme už dělali před dvaceti lety, by bylo hrozně nudné a nenabízelo by to žádnou perspektivu.“ Jedním z rozvíjejících prvků alba je například podladění kytar, což dosud nebylo u Blind Guardian úplně běžné.

 

 

Název alba Beyond The Red Mirror má kořeny již v roce 1995. Red Mirror (Červené Zrcadlo) je bránou mezi dvěma světy, která hraje roli už v albu Imaginations From The Other Side. Ve stejném albu jsme také potkali poprvé protagonistu, kolem kterého se točí i příběh nadcházející desky. Ústředním tématem singlu Twilight Of The Gods je skomírající moc bohů. Jako vždy nás tak písně přenesou do jiné dimenze s fantasy prvky – to se u Blind Guardian nezměnilo. Na začátku roku 2015 si pak znovu připomeneme, proč jsou Blind Guardian ve svém žánru tak vlivní a že jim bezpochyby patří výsadní pozice v panteonu heavy metalových bohů.

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.