08.12.2019 12:13

Ozzy Osbourne vydá po deseti letech novou desku

Na začátku listopadu se na twitterovém účtu amerického zpěváka a textaře Ozzyho Osbourna objevil status, v němž tento stále aktivní muzikant avizoval nový singl. A druhý den jej skutečně vydal. A to nebylo všechno.

Ani věk Ozzymu Osbournovi nebrání dělat to, co ho skutečně baví. Osbourne by si mohl užívat zaslouženého důchodu, ale místo toho lítá po koncertech, byť je musí čas od času ze zdravotních důvodů odložit. Letos si navíc připravil chuťovku v podobě nahrávání nové desky. V listopadu vydal hned dva singly, bezmála pětiminutový Under The Graveyard a skoro čtyři minuty trvající Straight to Hell, a poté přihodil informaci o nové desce. V pořadí dvanáctá studiová práce Ordinary Man vyjde na začátku roku 2020 přes hudební vydavatelství Epic Records, s nímž Ozzy jako sólový umělec spolupracuje od roku 1983. Desku zpěvák nahrával v Los Angeles s producentem Andrewem Wattem, který zároveň na album nahrál kytarové party, doprovodnou kapelu na basu doplnil Duff McKagan a za bubny usedl Chad Smith. Ozzy Osbourne k nové desce uvedl: „Toto album byl dar z nebes – je to důkaz, že se člověk nikdy nemá vzdávat."

 

  

A jak vlastně vznikl nápad na novou desku? S Ozzyho vyjádřením přišel magazín Blabbermouth.com. Prsty v tom má jeho dcera a producent Andrew Watt. „Přišla za mnou Kelly a zeptala se mě, jestli bych nechtěl pracovat na songu pro rapera Post Maloneho. Říkal jsem si, kdo to sakra je? Šel jsem za Andrewem domů a ten mi řekl, že budeme pracovat velmi rychle. Poté, co jsme dokončili píseň Take What You Want, zeptal se mě, jestli bych nechtěl nahrát album," říká Osbourne a dodává, že byl ze začátku velmi nadšený, ale pak si uvědomil, že nechce strávit půlroku zavřený ve studiu. Nakonec ale všechno dobře dopadlo, deska byla zakrátko hotová. Myšlenky na nové album už měl nějakou dobu, jak svěřil své manželce Sharon. Podle svých slov si však říkal, že na něj nemá sílu. Nakonec to byl právě Andrew, kdo ho popostrčil. Závěrem se Ozzy vyjádřil: „Opravdu doufám, že si desku lidé poslechnou a užijí si ji, protože jsem do ní dal své srdce a duši."

 

 

 

Ozzyho poslední deska Scream vyšla v roce 2010, od té doby se věnoval vystupování. A na koncertní pódia se měl postavit i zkraje roku 2020, bohužel musel ze zdravotních důvodů koncertní šňůru přerušit. Konkrétně čeští fanoušci si museli z kalendářů vymazat únorové datum a na místo něj si poznačit jako den D 13. listopad. Právě na ten den padl nový termín pražského koncertu v O2 areně. Jako speciální host turné No More Tours 2 vystoupí Judas Priest.

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.