25.04.2015 13:00

Pocta Vladimíru Mišíkovi

S písněmi známého hudebníka Vladimíra Mišíka vyrůstalo hned několik generací, vydavatelství Indies Scope se proto rozhodlo vzdát poctu tomuto českému hudebnímu velikánovi a vytvořit „tribute“ album.

Stříhali dohola malého chlapečka, Variace na renesanční téma, 20 deka duše, Slunečný hrob… To je jen krátký výčet písní z repertoáru muzikanta a zpěváka Vladimíra Mišíka. Zakládajícího člena skupin jako The Matadors, Blue Effect, Etc… Vladimíra Mišíka dozajista není třeba široce představovat. Je to zpěvák a autor písní, jehož přínos pro českou hudební scénu je skutečně veliký.

Vydavatelství Indie Scope se rozhodlo oslavit dílo i osobu Vladimíra Mišíka a proto oslovilo nezávislou scénu, aby vytvořilo „tribute“ album. Na výsledné nahrávce se nakonec objeví 22 skladeb, které nahráli Jan P. Muchow, Ille, Jan Spálený & ASPM, Tara Fuki, Mňága & Žďorp, Lesní zvěř, Bratři Orffové, Kieslowski, Boris Carloff, Musica Folklorica, Nylon Jail, Lucie Redlová, Tady to máš, Jarret, Ladě, Jablkoň, Ondřej Galuška, ZVA 12-28 Band, David Stýpka Band, Čankišou, Bran a Květy.

Čtěte také: Svátek bigbítu - v Lucerně vystoupily skupina Blue Effect a Collegium Musicum s mnoha hosty


Leader kapely Květy Martin E. Kyšperský k chystanému počinu říká:„Už jsem točil hodně tribute alb, ale účast na tomto projektu byla pro mne jedna z těch nejdůležitějších, protože v tom mám fakt citovou investici... Kéž by se mu to alespoň trochu líbilo. Já a Aleš Pilgr, bubeník z Květů, máme hodně rádi desku Etc... 4, která je zcela nedoceněná. Částečně za to může například zvláštní zvuk elektrických bicích, jenž však naopak nám přijde dost úžasný, a dnes i – překvapivě! – moderní. A v těch skladbách je duch doby. Udělali jsme tedy píseň Návštěvní den, ale jsou v ní kousíčky textu všech ostatních skladeb z oné zmiňované desky.“

 

 

 

Nahrávka vyjde zároveň na CD i digitálně v mp3, FLAC atd.. Projekt se uskutečňuje za finanční podpory Ministerstva kultury. CD bude opatřeno výpravným bookletem.

Datum vydání alba V/A - Bazarem proměn: A Tribute to Vladimír Mišík je úterý 9. 6. 2015.

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.