08.03.2015 1:00

Lindsey Stirling se po roce vrací do Prahy

Americká hvězda Lindsey Stirling během svého loňského turné vyprodala pražskou Incheba Arenu a po tomto velkém úspěchu se rozhodla do České republiky vrátit. Tentokrát však do zcela jiného prostředí. Nový koncert této všestranně nadané houslistky se uskuteční 11. července na břehu Vltavy v krásném areálu Žlutých lázní.

Rodačka z Kalifornie Lindsey Stirling začala hrát na housle už v pěti letech a zúčastnila se hned několika talentových soutěží. Zlom však nastal až v roce 2010, kdy se přihlásila do soutěže Amerika má talent, kde si jí všiml producent Davin Graham. Graham pak této nadané houslistce, tanečnici, zpěvačce a skladatelce v jednom pomohl natočit její první videoklip. Americká umělkyně, která ve své tvorbě kombinuje hru na housle, klasickou hudbu, dubstep a taneční kreace, se tak stala senzací. Její kanál na YouTube má v současné době před šest miliónů odběratelů a její songy obrovský počet zhlédnutí. Lindsey Stirling se řadí tak řadí mezi 100 nejúspěšnějších tvůrců obsahu na YouTube co do počtu odběratelů. Neodmyslitelnou součástí jejích videí jsou taneční choreografie.

V roce 2012 vydala Lindsey Stirling své debutové album, na němž se objevily hity jako Crystallize nebo cover skladby Radioactive od Imagine Dragons. V minulém roce jí vyšla druhá deska s názvem Shatter Me, která se v USA stala nejprodávanějším albem v kategorii dance-electro. Během své kariéry Linsey Stirling pracovala s hvězdami, jako jsou například Pentatonix, LMFAO, Tyler Ward nebo John Legend. S novým videoklipek k písni Shatter Me jí vypomohla zpěvačka Lzzy Hale. Jako jedna z mála osobností hudební scény se objevila na stránkách prestižního časopisu Forbes v žebříčku 30 pod 30.

 

 

V roce 2014 v rámci svého světového turné zavítala i do Prahy, kde vyprodala Incheba Arenu. Díky tomuto velkému úspěchu se rozhodla Prahu opět poctít svou návštěvou. Pro svůj koncert si tentokrát vybrala unikátní areál Žlutých lázní. Koncert se tak uskuteční pod širým nebem na břehu Vltavy. Fanoušci se mohou těšit na neobyčejnou show plnou houslových harmonií a taneční muziky. Akce se koná 11. července za každého počasí. Vstupenky jsou k dispozici v sítích Ticketpro a GoOut.cz. Cena vstupenek se bude postupně zvyšovat.

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.