01.04.2015 7:00

Vlasta Redl probudí jaro koncertem v Lucerně

Známý hudebník Vlasta Redl vyráží na jarní tour. Moravský multiinstrumentalista, zpěvák, textař a skladatel v jedné osobě se fanouškům představí v neděli 26. dubna 2015 v pražském kině Lucerna. Těšit se můžete na současnou i dřívější tvorbu.

Jedinečná osobnost české hudební scény Vlasta Redl po delší pauze opět vyráží na jeviště. Se svou hudební formací se pokusí probudit jaro v pražském kině Lucerna. Koncert by si neměli nechat ujít milovníci rocku, folku i bigbítu.

Hudební kariéra Vlasty Redla, rodáka z Nového Jičína, začala už v raných letech. Na kytaru se začal učit hrát ve třinácti a v patnácti už koncertoval na nejrůznějších tanečních zábavách v okolí Valašského Meziříčí. Velkým mezníkem v jeho tvorbě bylo působení ve skupině AG Flek, s níž vydal několik úspěšných alb jako například Tramtárie. Jako autor písní se v devadesátých letech proslavil svým působením ve folkrockové skupině Fleret. Redl poté spolupracoval například také s hudební formací Hradišťan, se kterou vydal album AG Flek & Hradišťan. Album bylo oceněno zlatou deskou za své výborné propojení lidové hudby a bigbítu.

Čtěte také: Kytarista Marc Ribot v roli uspávače hadů

V roce 1990 nahrál Redl svou první sólovou desku s názvem Na výletě. Z dalších sólových alb zmiňme například Staré pecky (1992), Vlasta Redl o kolo zpět (1997). Redlova tvorba v sobě spojuje rock, bigbít, folk i lidovou hudbu. Mezi jeho nejznámější skladby patří Bože můj, Dvakrát, Sbohem galánečko, A te Rehratice. Redlovo jméno je spojeno také s hudebními projekty Každý den jinak nebo Naše nová kapela, s níž vydal desku Koncert, který se nekonal (2011). Spolupracoval také s řadou dalších známých hudebníků, například se Slávkem Janouškem nebo s Jaroslavem Samsonem Lenkem, s nimiž vydal tři společné desky (Zůstali jsme doma, Kde domov můj, Barvy domova).

 

 

Vlasta Redl vyráží na jarní tour ze svého statku Tramtárie v Kobeřicích u Brna, které leží na úpatí Ždánického lesa. Představí se v sestavě pod krycím názvem Východní konference, nebo též Orient Expres se slovensko-maďarskou obranou (Martin Gašpar, Marcel Buntaj) moravskou ofenzivní zálohou (Matěj Morávek, Borek Nedorost) a slezsko-valašskou útočnou linií (Michal Žáček, Vlasta Redl). Podle slov trenéra si tým přes zimu odpočinul a načerpal spoustu nových sil. Taktéž se fyzicky i takticky dobře připravil a jeho cílem je získat si přízeň publika a zabodovat u posluchačů. Fanoušci Vlasty Redla se tak mohou těšit na skutečně intenzivní hudební zážitek.

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.