18.02.2015 17:00

Sven Dirkschneider se stal bubeníkem U.D.O.

V heavy metalové formaci U.D.O. původem z Německa jsou tak již dva Dirkschneiderové. Jejím frontmanem a zakladatelem je totiž otec mladého bubeníka, Udo Dirkschneider. Přijetí nového bicmena však jistě není podmíněno jen rodinnou příslušností.
 
Ke konci loňského roku z U.D.O. odešel Francesco Jovino a pro kapelu tak nastal čas začít hledat někoho, kdo ho na bubenické stoličce zastoupí. V březnu se kapela chystá na turné po celém světě, a tak byl již nejvyšší čas se pro někoho rozhodnout.
 
Proč se tito již skoro 30 let hrající matadoři rozhodli přijmout Svena, který je ve svých 21 letech mladší než skupina samotná? Na to má kapela jednoduchou odpověď: „Jeho bubnování.“ V oficiálním oznámení stojí: „Jeho styl hraní na bicí je svěží a naší muzice padne jako ulitý. Je to přesně to, co pro U.D.O. potřebujeme. Jsme si také jistí, že si se Svenem budeme rozumět, více než čtyři roky se nám staral o bicí. Při těch několika světových tour, kde s námi byl, jsme si ho všichni oblíbili.
 
{youtube}gOtTyWIJD1Q{/youtube}.
 
U.D.O. nedávno vydali své již patnácté studiové album, které pojmenovali Decadent. Představí jej na již zmíněné celosvětové šňůře, která započne 6. března ve Würzburgu v Německu a která bude Svenovým debutem na pódiu. „Je to fakt zvláštní pocit, být součástí kapely svýho táty,“ zasnil se Sven. „Ani si nevzpomínám, kdy jsem s ní začal jezdit, ale nikdy se mi ani nezdálo o tom, že bych jednou mohl být jejím opravdovým členem.
 
Sven je sice z bandy nejmladší, ale rozhodně to není žádný zelenáč. Život v kapelních autobusech moc dobře zná a v backstage je jako doma. Už od mala věděl, že by chtěl jít ve stopách svého otce. Že je šikovným bubeníkem potvrzuje i fakt, že si jej nedávno vybrali Saxon jako záskok pro dokončení svého turné, když musel být jejich stálý bubeník, Nigel Glockler, hospitalizován kvůli mozkové výduti.

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.