Three Days Grace přišli s novým videoklipem

Před nedávnem nás kanadská kapela Three Days Grace potěšila písní kritizující uspěchanost lidského života. Skladba Human Race byla nyní doplněna o emotivní videoklip a získala tak další rozměr.

Three Days Grace v nové sestavě Three Days Grace v nové sestavě Zdroj: Oficiální facebookový profil skupiny Three Days Grace

Již název singlu je velmi vydařený, slovo „race" totiž anglicky znamená zároveň „rasa" i „závod". Jde tedy o nekonečný spěch lidského pokolení, který se v současné společnosti neustále zrychluje. Autoři svůj námět načerpali, když autobusem přejížděli z poklidné ranní krajiny do uspěchaného velkoměsta.

„Kam se všichni sakra ženou? Není vám špatně z této rasy / z tohoto závodění?" Problémem podle Three Days Grace nejsou moderní technologie, ale lidé sami: „Jsme víc než jen tělem a myslí. Jsme písní. Je v nás něco nepopsatelného. A to je právě ta část nás, která prahne po Bohu a jiných vyšších silách." Klip je ukončen zamyšlením: „Stroje nám poskytly blahobyt, ale nezbavily nás nouze. Naše vzdělání je cynické a nutí nenávidět. Naše inteligence je slepá, krutá a bezcitná. Víme příliš mnoho a cítíme příliš málo."

Ač se ale jedná o bezpochyby velmi silné téma, dle mého názoru jej Three Days Grace mohli dotáhnout mnohem dál. Potenciální prostor pro hloubku veršů nebyl dostatečně využit a síla myšlenky tak zůstala poněkud ochuzena. Text je dosti repetitivní a z neznámého důvodu prošpikovaný slovní vatou a výkřiky, jež zbytečně zaplnily píseň prázdnotou. Videoklip pak byl naštěstí zpracován o poznání lépe a celou skladbu tak povznesl.

Sledujte metal na Facebooku:
 

Human Race už byla natočena v nové sestavě, tedy se zpěvákem Mattem Walstem, který nahradil Adama Gontiera. Novopečený vokalista přivezl kapelu i na letošní festival Rock for People, konkrétně na ten královéhradecký. Zahráli si tam například s velmi charakteristickými Hollywood Undead nebo australskými metalcoristy Northlane. Na fotografie ze dne, kdy skupiny vystoupily, se můžete podívat zde. Report si potom přečtete tady.

Napsal(a):

Zanechat komentář