10.02.2020 14:12

VIDEO: Joe Satriani vydá v dubnu nové album

Nové studiové album Joe Satrianiho Shapeshifting vyjde 10. dubna 2020 na labelu Sony Music/Legacy Recordings. První singl Nineteen Eighty vychází již nyní na všech streamingových službách a na rockových rádiích. Joe Satriani zveřejnil i kompletní tracklisting alba.

Shapeshifting produkovali společně Joe Satriani a Jim Scott (Foo Fighters, Red Hot Chili Peppers, Tom Petty & The Heartbreakers) s dlouholetým spolupracovníkem Johnem Cunibertim, který měl na starosti mastering alba. Satriani zveřejnil širokou škálu spolupracovníků, nových i starších, kteří mu pomohli přinést skladby k životu. Legendární bubeník Kenny Aronoff (John Fogerty), basista Chris Chaney (Jane’s Addiction) a klávesista Eric Caudieux se stali zásadními muzikanty na novém albu, zatímco do studia přicházeli další speciální návštěvy: Lisa Coleman (The Revolution) nebo například Christopher Guest.

Prvním singlem Nineteen Eighty se nese retro zvuk, kterým si Satriani připomíná období, kdy spolupracoval se svojí první kapelou The Squeares. Budoucí kytarový hrdina, kterým se stal o dekádu později, si musel počkat… Za tu dobu se jeho hudba hodně změnila a vyvinula, ale singl upomíná na to dobré a zásadní, co v 80. letech vznikalo. Předprodeje alba již začaly a navíc si fanoušci mohou objednat v Satrianiho D2C obchodě CD a LP (s exkluzivním modrým kolorováním a originálním podpisem). Album se dá předobjednat zde 

 

 

Jak už Joe Satriani zveřejnil, v půlce dubna vyrazí na světové turné nazvané The Shapeshifting Tour, které zahrne 42 evropských zastávek, včetně pražského koncertu naplánovaného na 6. května do pražského Kongresového centra.

SHAPESHIFTING tracklisting:

 1. Shapeshifting
 2. Big Distortionsatrianishape
 3. All For Love
 4. Ali Farka, Dick Dale, an Alien and Me
 5. Teardrops
 6. Perfect Dust
 7. Nineteen Eighty
 8. All My Friends Are Here
 9. Spirits, Ghosts and Outlaws
 10. Falling Stars
 11. Waiting
 12. Here The Blue River
 13. Yesterday’s Yesterday

 

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.