17.06.2014 13:00

Bažant Pohoda 2014 odstartuje osmnáctý ročník již za necelý měsíc

Léto se kvapem blíží a s ním i dlouho očekávaná festivalová sezóna. Zbývá tak už jen necelý měsíc, než na trenčíském letišti, konkrétně 10. července, vypukne největší slovenský festival Bažant Pohoda. Rádi bychom připomněli důvody, proč se do Trenčína vydat a na co se těšit. O pestrý hudební zážitek se totiž postarají nejen mistři jako Kraftwerk, Suede či Travis.

 

Letošnímu programu kralují především významná jména taneční hudební scény. Od průkopníků elektronické hudby Kraftwerk se dostaneme i k mladším projektům, jako jsou zástupci žánru synth-popu Goldfrapp či současné hvězdy Disclosure. Za zmínku pak stojí také němečtí Moderat, které navíc podpoří DJ dvojice Gernot Bronsert a Sebastian Szary, známá především v souvislosti s elektronickým projektem Modeselektor. Toto duo tak spolu s Moderat na festival dopraví skutečnou atmosféru berlínské taneční scény.

Sledujte rock na Facebooku:
 

Příznivci spíše kytarové hudby se zase mohou těšit na legendární průkopníky britpopu Suede či alternativnější australskou kytarovku Tame Impala. Po pěti letech se navíc do Trenčína vrátí i kytarové těleso Travis, které buduje svou hudební kariéru již od roku 1990 a ovlivnilo svou tvorbou také mladší skupiny jako Coldplay či Keane. V poslední řadě pak multižánrový line-up podpoří zástupci stále populárnějšího žánru post-rocku, a sice skotští Mogwai.

 

V poměrně nedávné době přibyla mezi očekávané interprety rovněž zpěvačka Kelis, americká hvězda r'n'b, která letos nahrála nové nadějné dance-popové album. A spolu s ní ještě bluesový kytarista Seasick Steve, jenž nejen svou hudbou, ale i vizáží a životními osudy splňuje představu skutečného bluesmana.

Celý nabitý program trenčínské Pohody odstartuje už za necelý měsíc, a to slavnostním koncertem symfonického orchestru Ukrajinské národní filharmonie, který patří k těm nejrespektovanějším orchestrům východní Evropy. Tato symfonická formace tak bude vévodit letošnímu pestrému line-upu, díky němuž se Bažant Pohoda v posledních letech stal jedním z nejvyhlédavanějších letních festivalů, a to nejen slovenskými fanoušky. Každoročně program nabídne pestrou směsici interpretů a ani letošní ročník, kdy Pohoda oslaví své osmnácté narozeniny, nebude výjimkou. Vystoupení velkých legend podpoří i menší, avšak neméně zajímavé hudební projekty.

Média

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.