04.01.2017 2:14

Freedom Call potěší české fanoušky rovnou dvakrát

Německá kapela Freedom Call, která sama sebe charakterizuje jako kapelu hrající tzv. happy metal, je další formací, která naši zemi v nedávné době navštívila a opět se do ní vrací. Tentokrát Freedom Call vyměnili velký festival za dva klubové koncerty.

Freedom Call na svém loňském vystoupení na Masters of Rock poprvé na živo předvedli singl Hammer of the Gods, který se nachází na desce Master of Light, jež vyšla v listopadu. A protože už je jejich deváté řadové album venku, kapela v únoru vyráží na evropské turné, které tematicky nazvala Master of Light Tour 2017.

Kapelu na cestě doprovodí několik speciálních hostů, jde například o skupiny Eden's Curse, Veonity nebo Shadowquest. Jestli se některá z nich objeví v Čechách a na Moravě, nebo sebou Freedom Call vezmou někoho jiného, není do dnešního dne zatím jasné.

{youtube}k9xYStrPgOw{/youtube}

Na konci roku 1997 se v německém Norimberku začala rýsovat nová muzika z pera Chrise Baye a Daniela Zimmermanna (ex Gamma Ray). Krátce nato se připojili Ilker Ersin a Sascha Gerstner (nyní Helloween) a zformovala se kapela jménem Freedom Call. V roce 1998 dokončili ve spolupráci s producentem Charliem Bauerfeindem, jehož spojuje práce s kapelami jako Blind Guardian, HammerFall, Primal Fear či Saxon, eponymní demo. Freedom Call od té doby stihli vydat devět studiových alb a dva živáky. Nejnovější nosič vydali ve složení Chris Bay, Ilker Ersin, Lars Rettkowitz a Ramy Ali.

Na cédéčku Master of Light se nachází dvanáct písniček a bonusová edice pak nabízí další čtyři písně, a i tentokrát zůstali Freedom Call věrní svému hudebnímu vydavatelství Steamhammer. Producenty se stali frontman Chris Bay, který má na svědomí i většinu textů, a Stephan Ernst.

Jak již bylo zmíněno, skupina u nás zahraje dvakrát - poprvé se tak stane 17. března v Praze a o den později vystoupí ve Zlíně. Vstupenky jsou stále k dispozici, a to v předprodejních sítích Ticketpro, Tickeportal a Ticket-art, cena je stanovena na 650 Kč.

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.