20.11.2012 7:00

Industriální večer s Devinem Townsendem a Fear Factory otřese Roxy

Ve čtvrtek 6. prosince nastolí v pražském klubu Roxy svůj diktát hyperaktivní muzikant Devin Townsend se svojí kapelou. Aby toho nebylo málo, tak spolu s Devinem zahrají ještě stylotvůrci Fear Factory ze Států. Co všechno můžeme od akce čekat?

 

Devin Townsend, kanadský kytarista, zpěvák a producent v jedné osobě se pohybuje v hudebních vodách už přibližně dvacet let. Na střední škole se tento rodák z Britské Kolumbie angažoval v různých místních kapelách, přičemž tíhnul víceméně vždy k metalu. Odrazovým můstkem byla pro Devina nabídka od samotného Steva Vaie, aby si vzal na starosti vokály na jeho albu Sex & Religion a poté absolvoval s Vaiem turné. Devin tuto nabídku přijal a znechucení z hudebního businessu silně ovlivnilo jeho vnímání scény do budoucna.

Tento po všech stránkách velmi plodný kanadský muzikant záhy založil kapelu Strapping Young Lad, se kterou vyprodukoval pět alb, kde si šlo povšimnout experimentátorského stylu skládání a snahy tvořit hudubu tak originální, jak to jen jde.

 

{youtube}n-DKs0qfdEk{/youtube}

 

Současně s kapelami, ve kterých působil, pracoval nyní čtyřicetiletý Devin na své sólové tvorbě ať už pod názvem Devin Townsend, The Devin Townsend Band či Devin Townsend Project, což je současný projekt, s nímž jede letošní The Epic Industrialist Tour. V průběhu své kariéry vyprodukoval pan Townsend zatím dvacet plnohodnotných alb, z nichž velmi úspěšné album Addicted se umístilo na druhé příčce žebříčku Billboard v sekci Heatseekers Albums.

 

 

Dalším velikánem, který večer vystoupí, budou losangeleští industrial-metalisté Fear Factory, kteří díky svému nezaměnitelnému stylu ovlivnili v průběhu více než dvaceti let svého působení na scéně stovky kapel. Do České republiky přijedou Fírky předvést materiál ze svého nového alba The Industrialist, které se stalo osmým plnohodnotným studiovým albem v řadě. Industriálně laděný večírek v Dlouhé začne v 19 hodin.

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.