09.01.2012 18:30

Sting přijede do Prahy připomenout 25 let sólové kariéry

Zpěvák a baskytarista skupiny The Police, který v loňském roce jezdil po turné se svým projektem Symphonicities, přijede 18. února do Kongresového centra v Praze připomenout čtvrtstoletí své sólové kariéry.

Přestože v posledních dvanácti letech Sting prochází citelnou tvůrčí krizí, dovedně se mu to daří maskovat různými nápady, kdy například přearanžovává své starší skladby. Bylo tomu tak například při loňském veleúspěšném turné Symphonicities či předchozích akustických i poloakustických turné, za připomenutí stojí určitě nádherná deska All This Time z roku 2001.

Někdejší frontman skupiny The Police, která sklízela největší úspěchy v 80.letech, a jejíž jednosezónní reunion se uskutečnil v roce 2007, tak nyní opět řešil otázku, jak bude hudebně dál postupovat.



Na řadu tak přišel nápad s oslavou čtvrtstoletí své sólové kariéry. Praha tak bude mít opět šanci vidět tohoto populárního zpěváka a autora písní, jako jsou například Roxanne, Desert Rose či Every Breath You Take.

Turné s názvem Back To Bass započne Sting v evropských zemích 5. února, aby poté 18. února od osmi hodin večer vystoupil i v pražském Kongresovém centru. Sting do Čech přijede s důstojnou muzikantskou sestavou, kterou budou tvořit zpěvačka Jo Lawry, Vinnie Colaiuta na bicí, Dominic Miller a jeho syn Rufus na kytary a Peter Tickell na elektrické housle.

Cena lístků se pohybuje od 1530 do 2330 Kč, což jistě není malá částka na to, že se nejedná o něco úplně inovativního v hudebníkové kariéře, přesto se nedá Stingovi upřít, že patří mezi nejzajímavější popové zpěváky, který své písně obohacuje nápaditými aranžemi inklinujícími k jazzu, reggae, rocku i vážné hudbě.

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.