10.04.2014 13:00

Členové kapely Buena Vista Social Club dorazí do Prahy

Možná naposledy budeme mít možnost si v České republice poslechnout ryčnou kubánskou muziku v podání zbylých členů volného muzikantského uskupení Buena Vista Social Club, nyní vystupujících pod jménem Orquesta Buena Vista Social Club.

Hlavním iniciátorem vzniku kapely byl slavný americký kytarista Ry Cooder. Původně měl roku 1996 v Havaně natočit album s hudebníky z Mali. Těm ovšem nebylo uděleno vízum, nemohli tedy přijet. Místo toho Cooder sezval několikero kubánských muzikantů a za necelý týden natočili eponymní album, které se dočkalo velikého úspěchu, mimo jiné dosáhlo i na cenu Grammy. Samotné natáčení probíhalo v havanském studiu EGREM, kde se dochovalo autentické zařízení z 50. let.

V návaznosti na album natočil režisér Wim Wenders v roce 1999 o tomto projektu film, který se taktéž dočkal nadšených reakcí a úspěchu jak u kritiků, tak u veřejnosti.

 

 

Mnoho z členů původní sestavy kapely Buena Vista Social Club je naneštěstí po smrti. Přesto všechno se zbytek kapely rozhodl pod upraveným jménem vyrazit se svojí hudbou do světa. Toto turné (mimochodem trefně pojmenované Adios) je anoncováno jako poslední v kariéře kapely, proto by pražský koncert tohoto uskupení neměl žádný milovník kubánské hudby vynechat.

Koncert samotný se odehraje ve středu 25. června od 20 hodin v Kongresovém centru Praha. Vstupenky na toto jedinečné vystoupení jsou k dostání v síti Ticketpro v rozmezí od 790 do 1690 korun.

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.