06.07.2014 13:00

Zpěvačka Nomfusi v září poprvé zavítá do Prahy

Ti, kteří se nebudou moci zúčastnit vystoupení zpěvačky Nomfusi, které proběhne na letošních Colours of Ostrava, nemusí smutnit, protože tato podmanivá jihoafrická zpěvačka v rámci svého turné zavítá v září do České republiky podruhé.

Za silným hlasem zpěvačky Nomfusi stojí i velice působivý osobní příběh. Narodila se na východě Jihoafrické republiky. Zatímco si její otec odpykával více než dvacetiletý trest ve vězení, její matka, lidová léčitelka, ji uváděla do tajemství místních rituálů. Bohužel, když bylo Nomfusi dvanáct let, její matka zemřela na AIDS. O Nomfusi a její sourozence se posléze starala jejich teta. I ta bohužel po čase podlehla stejné nemoci jako Nomfusina matka.

 

{youtube}Mvdhxgel08U{/youtube}

 

Nomfusi se poté rozhodla vzít osud do svých rukou. Odešla do Kapského města, kde pracovala jako servírka a chodila zpívat do kostela. Po nějakém čase uspěla a získala stipendium udělované akademií Vivacious Voice, kde se posléze mohla pod vedením Phillipe De Villierse věnovat zpívání naplno. Právě on jí pomohl sestavit její nynější kapelu The Lucky Charms a produkoval její debutové album Kwazibani, které spatřilo světlo světa roku 2009. Následně hojně koncertovala po celém světě a roku 2012 vyšlo její, zatím poslední, album Take me home.

Hudba zpěvačky Nomfusi a její kapely si snaží brát to nejlepší z lokální hudby Jižní Afriky a zároveň přidat notnou dávkou odkazů na hudbu amerického vydavatelství Motown, soulové zpěváky a spoustu dalších „západních“ žánrů a směrů. Do pražského Lucerna Music Baru dorazí ve čtvrtek 18. září letošního roku. Planovaný začátek koncertu je ve 21 hodin. Základní vstupné stojí 300 korun, klubové vstupné stojí 240 korun.

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.