01.06.2014 18:00

Korejští Jambinai se poprvé představí v České republice

V rámci doprovodného programu Respect festivalu do našich končin 10. června poprvé zavítá jedna z nejoriginálnějších kapel, která brázdí asijské hudební vody, post-rocková kapela Jambinai.

Krajina ticha i krajina hluku, tam všude se kapela Jambinai stihla od roku 2012, kdy vznikla, podívat. V Jižní Koreji jsou už známou veličinou, na objevení zbytkem světa zatím čekají. Pokud se někdo snaží tyto absolventy Korea National University of Arts zařadit do určitého hudebního rybníčku, tak většinou použije škatulku žánru post-rock. Oni sami říkají, že jsou crossoverovou kapelou, která kombinuje korejskou lidovou hudbu a rock´n´roll a jedním dechem dodávají, jaký nepopiratelný vliv na ně měla kapela Nine Inch Nails. Používají tradiční strunné nástroje haegun a geomungo, dechový nástroj piri, ale i řádně zkreslenou elektrickou kytaru, bicí nebo různé samply. Jejich letošní turné je úplně první soustavné, které v evropských státech a v Americe absolvují. 

Postu předkapely se zhostí bratrská dvojice Kaplan Bros., tvořená Cyrilem a Kryštofem Kaplanovými, kteří mohou být české veřejnosti známí zejména díky působení v kapele Vložte kočku, která získala cenu Vinyla za nejlepší album roku za rok 2013. Ve svém bratrském projektu kombinují elektroniku a živé bicí, noise a pop a dělají to s vervou sobě vlastní.

 

{youtube}56dv3XHUISY{/youtube}

 

Koncert se koná 10. června v pražském Paláci Akropolis a začíná v sedm večer. Vstupenky lze v předprodeji zakoupit v síti Ticketpro a Goout.cz a také na pokladně Paláce Akropolis, a to v ceně 300 korun na stání a 350 korun na sezení. Na místě se budou lístky prodávat za 350 korun na stání a 400 korun na sezení. Pokud již vlastníte vstupenku na Respect festival 2014, dostanete na vstupenku kupovanou na místě slevu 100 korun. V den konání koncertu si na místě mohou zájemci pořídit vstupenku na Respect festival 2014 se slevou 100 korun.

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.