13.12.2019 22:26

Guns N' Roses se v červnu vrátí do Letňan

Letňanské letiště příští léto zažije velký návrat jedné z největších kapel rockové historie. Guns N' Roses před třiceti lety svým debutem Appetite for Destruction přepsali pravidla rockové hudby. A nyní se v plné síle vrací.

GNR se stali ztělesněním všeho dobrého i zlého, co představuje pojem rocková hvězda. Jejich kariéra byla intenzivní, plná skandálů, výstřelků a průšvihů. Mohli si to dovolit, počátkem devadesátých let byli tou největší kapelou na světě. Jejich muzika byla nespoutaná a větší než život sám. Heslo sex, drogy a rock'n'roll se pro ně stalo životním mottem. Nemohlo je zastavit nic, kromě, jak už to tak bývá, jich samotných.

 

První to v roce 1990 odnesl během nahrávání dvojalba Use Your Illusion bubeník Steven Adler. Intenzita užívání drog u něho dosáhla takové intenzity, že nebyl schopen nahrát své party. Tím ale otřesy pouze začaly. Hádky a souboje mezi jednotlivými členy sestavy nabývaly na četnosti i síle během následujícího turné. Vrcholem byl v roce 1996 odchod sólového kytaristy Slashe. Postupem času se kynoucí Axl Rose stal posledním původním členem party, jež je k slyšení na legendárním debutu. Sestavou procházejí nájemní hráči a GNR drží nad vodou pouze síla značky. Když po nekonečných patnácti letech konečně vychází nové album Chinese Democracy, nikoho už nezajímá.

 

 

 

 

Čas od času se vynoří zvěst o tom, že Slash a Axl Rose, dva základní kameny GNR, navázali kontakt. Ti však neustále opakované dotazy na možnost další spolupráce trpělivě odmítají. "Chci, aby bylo jasné, že dřív jeden z nás umře, než, dojde k reunionu. Může se to zdát smutné, ošklivé a nešťastné, ale je to tak. Je to rozhodnutí, jež bylo učiněno už dávno a jedním z nás stále a stále opakováno," prohlásil Axl v roce 2009. Slash hostuje na nahrávkách kdekoho od Michaela Jacksona přes Lennyho Kravitze po Alice Coopera. S bývalými parťáky z Guns'n'Roses rozjíždí all-star projekt Velvet Revolver a nakonec se vydá na úspěšnou sólovou dráhu po boku Milese Kennedyho a The Conspirators.

 

Když v létě 2015 DJ Ashba odchází z GNR, aby se mohl naplno věnovat Sixx A.M., začnou zvěsti o usmíření a Slashově návratu opět nabývat na intenzitě. Jenomže tentokrát se ukážou býti pravdivými. Ještě do konce roku kapela ohlašuje návrat Slashe a basáka Duffa McKagana do sestavy. V následujícím roce pak vyráží na masivní turné Not In This Lifetime… a cesta ji zavede i na zaplněné letiště v pražských Letňanech.

Sledujte Musicweb na Facebooku:
 

Guns N' Roses jsou zkrátka zpět v plné síle a nikdo nepochybuje, že se časem dočkáme i nové nahrávky. Kapela ale, jak je jejím dobrým zvykem, nikam nespěchá, dává tvůrčímu procesu čas a novinky o jeho vývoji jsou sporadické. Místo nich tak dnes přišla zpráva o dalším pokračování úspěšného turné, které se od května do června vrátí na starý kontinent a 19. června 2020 i do Letňan. 

 

Guns N' Roses v současnosti vystupují v této sestavě:

Slash - kytara

Duff McKagan - basa

Axl Rose- zpěv

Richard Fortus - kytara

Frank Ferrer - bicí

Dizzy Reed a Melissa Reese - klávesy

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.