28.05.2022 12:46

Návrat Iron Maiden do Prahy se blíží

Britští heavymetaloví velikáni Iron Maiden se znovu vrátí do Prahy. V červnu vystoupí na stadionu Sinobo ve Vršovicích. Jako předskokany s sebou přivezou skupiny Airbourne a Lord of the Lost.

 

Iron Maiden, britští tahouni celé metalové scény, se v létě opět chystají navštívit Prahu. Do té se vrátí po čtyřech letech. A zatímco při své poslední návštěvě hráli na letišti v Letňaněch, tentokrát zahrají na Sinobo Stadiu ve Vršovicích. Koncert se uskuteční v pondělí 20. června 2022. V rámci turné Legacy of the Beast zazní průřez největšími hity jejich bohatého katalogu.

Skupina vznikla v roce 1975. Za více než čtyřicet let existence nahrála sedmnáct studiových alb a vystřídala tři zpěváky. Prvním byl Paul Di'Anno, po dvou albech ho ale vystřídal Bruce Dickinson, který s kapelou nazpíval její nejslavnější písně. Dickinson ale v roce 1993 odešel na sólovou dráhu, a tak místo něj začal zpívat Blaze Bayley. Dickinson se ale v roce 1999 do Iron Maiden vrátil a působí v nich dodnes.

S Iron Maiden přijedou do Prahy i dvě předkapely. První z nich, australští divočáci Airbourne, hrají hudbu podobnou AC/DC. Na českých festivalech patří pravidelně k nejlepším a nejočekávanějším hudebníkům. Druhým předskokanem Iron Maiden budou Lord of the Lost, gothicrocková skupina z Německa.

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.