03.04.2013 17:30

J.A.R. oslaví JApRil v Lucerna Music Baru

Připravit, pozor a do Lucerna Music Baru zamířit. Právě tam bude totiž ve čtvrtek 4. dubna odvelena Jednotka akademického rapu aka J.A.R., legenda českého funku.

„Jsme těžký, starý, nezdolný, v hudby rytmu fanatici nejsme se vším svolný,“ zpívá se v jaří písni Vidět Boha konec světa. Úctyhodný věk dvacet čtyři let by formaci skutečně nikdo nehádal. Od svého založení 17. listopadu 1989 v tento den vždy slaví narozeniny ve velkém sále Lucerny. Jarní koncert se zase již tradičně koná v Lucerna Music Baru.

Uskupení J.A.R, ve kterém působí Roman Holý, Oto Klempíř, Michael Viktořík, Dan Bárta a další hudebníci, vydalo za svou historii sedm řadových alb. Po dvou rockovějších deskách Frtka (1992) a Mydli to! (1994) odpálili skutečnou funkovou nálož na třetím počinu Mein Kampfunk (1997). Zpívá na něm již Dan Bárta a obsahuje pecky jako například Hnědojed nebo Babička.

Přečtěte si také, jak to vypadalo na loňském koncertu

V roce 1999 vydávají album Homo Fonkianz a sestava se ustaluje na desetičlenném složení – kromě již zmíněných do ní patří Mirek Chyška, Pavel Bady Zbořil, Robert Balzar, Filip Jelínek, Radka Kaspar a František Kop. Následovala deska Nervák v roce 2002 s hity Metamegamastítko, Jsem pohodlný nebo Nuly. K prvním dvou jmenovaným byly vytvořeny i klipy.

Šestá řadovka Armáda špásu (2006) přinesla zásadní písně Superpéro a Doufám, v druhém případě opět i s klipem. Zatím poslední výtvor vyšel v roce 2011 pod názvem Dlouhohrající děcka a dokázal, že pánům zatím ani náhodou nedochází funky dech. Skladby Vidět Boha konec světa, Optimistický toxikoman nebo Vývoj hňupa hravě rozšířily početnou řadu jařích hitů. Příští rok oslaví formace pětadvacáté narozeniny a proslýchá se, že se při této příležitosti fanoušci dočkají další, již osmé desky.

 

 

Poaprílový koncert J.A.R. odstartuje ve čtvrtek 4. dubna od 21 hodin v Lucerna Music Baru. Vstupenky v ceně od 350 korun jsou k získání v předprodeji na pokladně baru a v sítích Ticketpro, Ticketportal, Eventim a Ticketstream. Na místě budou stát 400 korun. 

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.