21.03.2013 13:00

Tellemarkk rozhoupe Jazz Dock

Tellemarkk Tellemarkk Zdroj: oficiální web

Již v pátek 22. března se Jazz Docku představí improvizační skupina Tellemarkk. Jedná se o projekt hudebníků, které můžete znát například z uskupení Limbo či Tara Fuki.

„Hudba bez hranic, která se rodí tady a teď.“ Tak sama sebe charakterizuje improvizační skupina Tellemarkk, která Jazz Docku zahraje ve složení Pavel Hrubý, Dorota Barová, František Kučera a Tomáš Reindl. Pavla Hrubého a Františka Kučeru, absolventy plzeňské konzervatoře (Hrubý – klarinet a Kučera – trubka), můžete znát například z jazzového uskupení Limbo.

Další člen skupiny, multiperkusista a skladatel Tomáš Reindl, se zajímá o indickou rytmiku a sólovou i doprovodnou hru na tabla. Rád se nechává inspirovat starými tradicemi východu i západu, zároveň se však nebrání ani novým hudebním technologiím.

Přečtěte si také o dvou podobách jazzové kapely Limbo

Skupinu doplňuje Dorota Barová, violoncellistka a zpěvačka, která představuje polovinu dua Tara Fuki, ve kterém spolupracuje s Andreou Konstankiewicz-Nazir. Ve své tvorbě se inspirují poetikou noci a snů.

Tellemarkk ke své tvorbě dále poznamenává: „Před očima (či spíše ušima) posluchače se rodí nová hudba, která využívá barev různých evropských či mimoevropských nástrojů, jejich dosud neobvyklých kombinací a v neposlední řadě lidského hlasu.“ Jejich hudba je inspirovaná jak freejazzem, tak world music.

Koncert této improvizační skupiny se uskuteční již v pátek 22. března v 19 hodin v Jazz Docku. Vstupné činí 150 korun, přičemž studenti a senioři pořídí vstupenku pouze za 90 korun.

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.