30.04.2013 7:00

Vypsaná fiXa vyráží spolu s Bubetkou vstříc letnímu hraní

Vypsaná fiXa finišuje svůj jarní program zahrnující dvě turné, během kterých objížděla republiku s Mňágou a Žďorp a Wohnouty. Vypustila do světa také nový klip a míří vstříc letnímu hraní.

Vypsaná fiXa podnikla na jaře dvě úspěšná turné: Tugedr Tůr s Mňágou a Žďorp a V+W Tour s Wohnouty. První jmenované je již minulostí a z druhého zbývá poslední koncert, který se odehraje v Českém Krumlově v pátek 10. května v zahradě pivovaru Eggenberg.

Jak okomentoval obě turné frontman fiXy Márdi? „Společné koncerty se vydařily nad očekávání. Byli jsme opravdu příjemně překvapeni nedietními návštěvami, vynikající atmosférou a parádním souzněním našich fanoušků s fanoušky Mňágy a Wohnoutů.“

Přečtěte si také reportáž z pražského koncertu Vypsané fiXy a Mňágy a Žďorp

Světlo jara spatřil i nový klip k písni Bubetka z alba Detaily. Klip je poměrně minimalistický a zachycuje pouť Bubetky, která sem tam neví, jestli zvládne ten svět z paneláků a betonovejch bloků. „Náš basák Mejn se teď neuvěřitelně rozjel a vychrlil dva animované klipy po sobě, což je výkon přímo nadlidský. Tento druhý klip je velice citlivě zpracovanej směrem k poetice celýho textu. Upřímně můžu říct, že to se ne vždy povede,“ dodává Márdi.

Druhý zmiňovaný klip vznikl k písni Schovaná a ztvárňuje příběh české a polské au-pair, které se během pracovního pobytu v Londýně potýkají s nejrůznějšími událostmi. Nechybí v něm ani pařba v Camden Town a místní Beckham.

 

 

FiXa míří spolu s Bubetkou vstříc letnímu hraní – během jara a léta se objeví na open-air akcích (viz seznam vybraných níže) a v druhé polovině roku se opět vrátí do klubů.

30. dubna 2013 Praha – Majáles

7. května 2013 Brno – Majáles

10. května 2013 Český Krumlov, V+W TOUR, pivovar Eggenberg

15. května 2013 Pardubice – Majáles

14. června 2013 Milovice – Votvírák

28. června 2013 Vápenný Podol – Podol fest

30. června 2013 Spálené Poříčí – Basinfirefest

13. července 2013 Točník – České Hrady

20. července 2013 Švihov – České Hrady

27. července 2013 Kunětická Hora – České Hrady

2. srpna 2013 Světlá nad Sázavou – Sázava fest

8. srpna 2013 Panenský Týnec – Open Air Festival

17. srpna 2013 Okoř – Festival Okoř

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.