06.03.2013 7:00

Klub HooDoo pohostí Long Distance Calling a Sólstafir

Pražský HooDoo klub pohostí již tento pátek 8. března trojlístek skupin Long Distance Calling, Sólstafir a Audrey Horne, který spolu právě objíždí Evropu v rámci turné The Flood Inside.

Němečtí post-rockeři Long Distance Calling představují se svými prog-rockovými kompozicemi jeden z nejzajímavějších zjevů post-rockové scény. Skupina se představila českému publiku již v roce 2010 jako support Katatonie, letos se vrací na místo činu již jako headliner večera. Podělí se mimo jiné o ukázky ze svého čtvrtého alba The Flood Inside, které vyšlo počátkem března tohoto roku.

 

 

Dalším účinkujícím bude post-black-metalové islandské uskupení Sólstafir. Kapela funguje již od roku 1995 a stihla prozatím vydat čtyři studiová alba. Nejnovější deskou je Svartir Sandar z roku 2011. Navzdory uvedení žánrové škatulky v úvodu tohoto odstavce je styl této skupiny těžko uchopitelný a připravil již mnohým hudebním pisálkům potíže při snaze o jeho popis. S povedeným řešením přišel server metalnews.de, který ke tvorbě Sólstafir prohlásil: „Sigur Rós goes metal!“

Čtěte také: Colours of Ostrava doveze do Česka Sigur Rós

Večer zahájí norská hard-rocková formace Audrey Horne. Skládá se částečně z bývalých členů black-metalových skupin Enslaved a Gorgoroth a na koncertě představí svou novou desku Youngblood z počátku tohoto roku.

Česká zastávka skupin Long Distance Calling, Sólstafir a Audrey Horne na turné The Flood Inside odstartuje v pátek 8. března v 19 hodin v pražském klubu HooDoo. Vstupenky jsou k dostání v běžných předprodejích za 350 korun, na místě budou stát 380 korun. Více informací je k nalezení na stránkách pořádající agentury Obscure. 

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.