26.08.2012 7:00

Soulfly si v září podrobí pražský klub Roxy Doporučeno

Arizonská metalová skupina Soulfly si v rámci Maximum Cavalera Tour a představení nového alba Enslaved podrobí i české fanoušky, a to 18. září v pražském klubu Roxy. Otrokářský tým zde vystoupí ve složení Max Cavalera, Marc Rizzo, David Kinkade a Tony Campos.

Skupina Soulfly vznikla v roce 1997 poté, co dal její budoucí frontman Max Cavalera sbohem brazilské trash-metalové formaci Sepultura. Již v té době si Cavalera pohrával s myšlenkou natočit album, které by se potýkalo s tématem otroctví. K tomu již však nedošlo ve spolupráci se Sepulturou; nápad uzrával celých patnáct let a zhmotnil se až letos v březnu pod názvem Enslaved a podpisem skupiny Soulfly. Podle Cavalery se jedná o vůbec nejtvrdší album v historii skupiny. „Když zpíváte o něčem tak krutém, heavy metal je ideální prostředek," dodává. Deska se podobně jako její starší sestry umístila v první stovce žebříčku Billboard 200.

 

 

Enslaved je již osmou řadovkou arizonských metalistů. Soulfly vzbudili slušný rozruch již svým eponymním debutem v roce 1998. O dva roky později zaznamenali největší úspěch díky desce Primitive, obsahující pecku Jumpdafuckup. V jejich tvorbě se mísí různé druhy tvrdé hudby: od nu-metalu k trash či groove metalu. Celá směs je navíc okořeněná prvky brazilské ethno hudby. Skupina, jejíž jediným stálým členem je frontman Max Cavalera, prošla v poslední době významnými personálními změnami: baskytarista Tony Campos a bubeník David Kinkade se ke Cavalerovi a kytaristovi Marcu Rizzovi přidali až v loňském roce.

Koncert metalové skupiny Soulfly, organizovaný agenturou Charm Music, proběhne 18. září v pražském klubu Roxy. Předprodej vstupenek v síti Ticketpro začíná 27. srpna. Lístky budou k dostání za 660 korun

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.