sobota, 19 říjen 2019 15:30

System of a Down po třech letech vystoupí v Praze

Napsal(a)
System of a Down na fotce z letošního září. System of a Down na fotce z letošního září. Zdroj: oficiální facebooková stránka kapely System of a Down

System of a Down sice nové písně neskládají, na svoje fanoušky přesto nezapomínají. V příštím roce se vydají na evropské turné, v rámci kterého zahrají na několika samostatných vystoupení a zavítají na proslulé festivaly.

Jsou kapely, které na své cesty berou nové nahrávky, a kapely, které na šňůrách těží ze svých dřívějších úspěchů. Do druhé skupiny se řadí i americko-arménská kapela System of a Down, která své zatím poslední plnohodnotné album Hypnotize vydala před dlouhými čtrnácti lety.

Čtyřčlenná formace oznámila nové evropské turné, které zahrnuje sedm samostatných koncertů, mezi nimi i koncert v české metropoli. Mimo tyto akce System of a Down vystoupí i na evropských festivalech (Rock Am Ring, Rock Im Park v Německu, Nova Rock v Rakousku či Download Festival ve Velké Británii). Po nové desce tedy ani vidu ani slechu, přesto bývají jejich vystoupení s železnou pravidelností vyprodaná. Vyprodání se blíží i pražská zastávka, která se odehraje v úterý 16. června v O2 areně. Po klasických lístcích v předprodejních sítích Ticketportal a Ticketmaster se jen zaprášilo, přesto jsou na druhém zmíněném webu k dostání speciální VIP balíčky. Roli předskokana splní brazilská rocková skupina Ego Kill Talent.

 


System of a Down se dali dohromady v roce 1994 a do roku 2005 vydali pět studiových alb. Pak se jejich cesty rozešly, aby se znovu daly dohromady. System of a Down byli nominováni na čtyři ceny Grammy a za skladbu B.Y.O.B. v roce 2006 cenu Grammy v kategorii Nejlepší hardrockové vystoupení získali. Celosvětově prodali více než 40 milionů svých alb.

Přehled

 • Název akce: System of a Down: European Tour 2020
 • Datum: úterý, 16 červen 2020
 • Místo: O2 arena Praha
 • Cena: Od 1490 Kč

Další články

 • Ještě jeden polibek pro Prahu - Kiss se vrátí do O2 areny Ještě jeden polibek pro Prahu - Kiss se vrátí do O2 areny

  Jedna z největších rockových kapel historie se vydala na své (další) rozlučkové turné a v jeho rámci ji cesta podruhé zavede i do Prahy. Zatímco letošní vystoupení se odehrálo v Edenu, 1. července příštího roku se představí v O2 areně.

 • Odložený koncert Ozzyho a Judas Priest má nový termín Odložený koncert Ozzyho a Judas Priest má nový termín

  Ozzy Osbourne se potýká s kupou zdravotních potíží, jež ho nutí měnit plán zastávek probíhajícího rozlučkového turné. Mezi odložené termíny patří i pražský koncert v O2 areně, původně naplánovaný na 29. února. Ozzy společně s dalšími veterány - Judas Priest - vystoupí 13. listopadu příštího roku.

 • Bohemian Metal Rhapsody představuje na debutovém DVD spoustu nových tváří Bohemian Metal Rhapsody představuje na debutovém DVD spoustu nových tváří

  Projekt Bohemian Metal Rhapsody je duševním dítětem bubeníka Citronu Radima Pařízka a má za sebou poměrně složitou genezi. Jeho prvním oficiálním produktem je DVD se záznamem vystoupení na festivalu Ostrava v plamenech v roce 2018. Zde se poprvé představili v nejnovější sestavě.

 • Video: Festival Rock of Sadská se konal již pošesté Video: Festival Rock of Sadská se konal již pošesté

  Také tento srpen se u jezera ve středočeské Sadské sešli příznivci rockové a metalové hudby na festivalu Rock of Sadská. Jednalo se již o šestý ročník a tak se pořadatelům podařilo vychytat většinu much. A jelikož se návštěvníků sjíždí každým rokem víc a víc, mohli si dovolit i více kapel ze zahraničí. Připomeňte si v naší exkluzivní reportáži jak to letos probíhalo.

Další podobné články

var sklikData = { elm: "sklikReklama_57358", zoneId: 57358, w: 728, h: 90 };