08.03.2013 13:00

Trojčlenná sestava Melvins Lite rozdrtí Matrix

Špína, bahno a metal. Tak nějak to bude vypadat v Praze, kde zahraje Buzz Osborne, Dale Crover a Trevor Dunn pod značkou Melvins Lite. Stane se tak 3. května v žižkovském klubu Matrix.

The Melvins jsou naživo pecka, o tom není pochyb. Zhruba před dvěma roky to potvrdili také v Lucerna Music Baru, kde v plné zbroji rozjeli svůj buldozer. Tehdy to byla klasická sestava s podladěnými kytarami a k tomu dvě bicí sestavy. Nářez. Fanoušky sludge metalu, grunge a rocku tak jistě potěší, že Melvins Lite zní živě ještě zlověstněji a hutný zvuk se občas doslova převaluje na pódiu.

 

Přečtěte si také: Asymmetry Festival ohlašuje Melvins, Ufomammut a IconAclass

 

Aktuálně dorazí pouze dva zakládající členové The Melvins. Prvním je kapelník, kytarista a zpěvák Buzz Osborne alias King Buzzo, kterého doplňuje dlouholetý bubenický parťák Dale Crover. Třešničkou na hudebním dortu je kontrabasista Trevor Dunn, kterého můžete znát díky spolupráci s Mr. Bungle, Tomahawkem či Johnem Zornem. Trevor je zkrátka tak trochu blázen, ale pro Melvins Lite ten nejideálnější. Společné album tohoto tria nese název Freak Puke a vyšlo v loňském roce u vydavatelství Ipecac.

Abyste si udělali lepší představu, podívejte se na záznam kompletního setu, který Buzz, Dale a Trevor předvedli na jejich loňském koncertě v americkém Mohawku. Toto vystoupení bylo pětačtyřicátou show, která byla součástí turné '51 States in 51 Days'. Co k tomu dodat? Už aby bylo 3. května.

 

 

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.