14.03.2022 15:34

V pražském Lucerna Music Baru vystoupí populární belgická skupina Hooverphonic Doporučeno

Hooverphonic Hooverphonic Zdroj: of.web kapely

Skupina Hooverphonic se již stává stálicí české klubové scény, ve které vystupuje s pravidelností. Za dobu své existence si skupina i u nás získala řadu věrných fanoušku. Tentokrát se do Prahy vrátí dokonce se svojí staronovou zpěvačkou z doby svých počátků.

Hooverphonic je původem belgická rock popová formace, skupina vznikla v roce 1995. Přestože bývá škatulkována jako jako trip hopová skupina, její žánrový záběr je dnes již podstatně širší, kdy osciluje od rocku, popu, blues až k jazzu a elektru. Původním název Hoover skupina změnila po zjištění, že již několik kapel s tímto názvem existuje, proto se kapela přejmenovala na Hooverphonic.

Základ skupiny tvoří baskytarista Alex Callier a kytarista Raymond Geerts, zato pozice hlavní zpěvačky se s léty obměňovala. Zpěvačka Geike Arnaert skupinu opustila dne 10. října 2008 oznámila , že na konci roku skupinu opustí. Geike Arnaert, která ve skupině působila od roku 1998, s Hooverphonic odehrála poslední koncert 13. prosince 2008 v ruském Jekatěrinburgu. Náhradu za ni skupina oznámila 4. prosince 2010 v pořadu De Laatste Show na stanici VRT. Stala se jí Noémie Wolfs, s níž skupina podnikla veleúspěšné turné s orchestrem, pro nějž přepracovali všechny své tehdejší hity. Z tohoto turné byl pořízen i živý záznam a video nahrávka. Noémie Wolfs působila ve skupině do března roku 2015, kdy oznámila svůj odchod, aby rozjela vlastní kariéru.

 

 

Od roku  2018 se novou zpěvačkou Hooverphonic stala Luka Cruysberghs, která rok předtím předtím zvítězila v pěvecké soutěži The Voice van Vlandeeren (Hlas Flander), nicméně i to je již minusto. Hooverphonic přijedou v říjnu do Prahy v čele opět se staronovou zpěvačkou Geike, která se do kapely vrátila po dlouhých 12 letech a se kterou Alex a Raymond natočili největší hity jako Mad About You, Vinegar & Salt, Out of Sight nebo Jackie Cane.

Sledujte Musicweb na Facebooku:
 

Koncert skupiny Hooverphonic se uskuteční již 18. května v pražském Lucerna Music Baru od 19 hodin.

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.