06.05.2014 23:00

Wood Brothers do Prahy přivezou živelný folk v originálním americkém podání

Wood Brothers Wood Brothers oficiální facebooková stránka Wood Brothers

Chris Wood z legendární jazzové sestavy Medeski, Martin and Wood se dal dohromady se svým bratrem Oliverem a vytvořili originální folkovou skupinu. V Praze už brzy uslyšíte burácející basu, procítěný zpěv i nevídaný perkusní nástroj shuitar.

Bratři Woodové jsou rození muzikanti. K hudbě je vedl už jejich otec. To, že se pustili do hudební kariéry, tak nebylo žádným překvapením. Každý si ale vybral trochu jinou cestu. Zatímco Oliver se věnoval především blues a country, z Chrise se stala známá postava světové jazzové scény. Skvělou sestavu Medeski Martin and Wood snad ani netřeba představovat. Vidět jsme je mohli v Praze před dvěma lety. V roce 2004 si však sourozenci zahráli na společném koncertu a zjistili, že jim to dohromady skvěle klape. A tak vznikla sestava Wood Brothers.

Co nakonec vyhrálo? Jazz, blues nebo country? I když v tvorbě Wood Brothers najdete trošku ze všech zmíněných, jejich hlavním směrem je folk a stará americká hudba. Oliver se stará hlavně o zpěv a kytaru. Chris hraje na svou pověstnou basu a vše dobarvuje na perkuse nejnovější člen skupiny, multiinstrumentalista Jano Rix. Ten slovo multi dotáhl na další úroveň. Stávající nástroje mu nestačili, a tak si vytvořil kompletně nový nástroj shuitar. Pod takřka orientálním názvem se skrývá tělo kytary doplněné o plechové části. Výsledný zvuk pak připomíná přerostlou a vylepšenou tamburínu. Všechno dohromady pak dává hudbu, která musí uchvátit milovníky jazzu, blues i všeho netradičního. Na svém kontě mají už sedm desek, včetně dvou záznamů live koncertů.

 

 

 

Wood Brothers se objeví v pražském Jazz Dockuv pondělí 12. května. Přivezou nejnovější desku Muse s netradiční spojením nástrojů i stylů, které ve výsledku slibuje skvělý hudební zážitek. Vstupenky za 350 korun jsou k dostání přímo v JazzDocku nebo v předprodeji Ticketstream.

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.