26.08.2014 10:26

Již v pátek začíná jubilejní 15. ročník festivalu Rock for Churchill

Pořadatelé říkají, že to bude poslední pořádná párty letošních prázdnin. Našlápnutý line-up tomu skutečně nasvědčuje. Na své si přijdou příznivci rocku, hiphopu, reggae i electroswingu. A objeví se i velká jména jako The Subways nebo Parov Stelar.

Když v roce 2000 odstartoval první ročník festivalu Rock For Churchill, byla to více méně komorní benefiční akce, která měla finančně podpořit jeden z kostelů. Lidem se ale atmosféra festivalu ve Vroutku, asi 90 kilometrů od Prahy, líbila. A tak byl každý ročník o něco větší a přijížděla také stále známější jména. Z lokálních skupin bizarních jmen jako Vopruz Gengu Jablečnýho Knedlíku se diváci postupně dočkali velkých českých a postupně i zahraničních jmen

A cože nabízí letošní program? I letos bude festival multižánrový. Na své si tedy přijde skutečně široké publikum. Přijedou třeba britští rockeři The Subways. Ti už jsou našincům známí třeba z Trutnova nebo Mighty Sounds. Energická kytarová muzika si vždycky dokázala získat publikum a Subways to na pódiu umí pořádně roztopit. Zaradovat se můžou i příznivci reggae. Do vrouteckého areálu se chystá jamajský reggae-dancehallový zpěvák Anthony B. Ten s sebou přiveze i své nejnovější album Tribute To Legends Tour, kterým chtěl vzdát poctu třeba Bobu Marleymu nebo Peterovi Toshovi.

 

 

Zdaleka největší hvězdou letošního ročníku ale bude rakouská electroswingová legenda Parov Stelar Band (více se o kapele dočtete zde). Spolu s geniálním DJ-em Marcusem Fürederem přijede i celá skupina. Těšit se můžete na tu nejvyšší úroveň electroswingu, jakou vůbec můžete slyšet. A to všechno navíc v živém podání. Úžasná saxfonová sóla, ostrý zpěv Cleo Panther a tradičně mohutný světelný doprovod dokáže publikum dostat do transu. V Česku je electroswing čím dál populárnější a svědčí o tom i anketa na stránkách festivalu. Na Parov Stelar se těší přes 50 procent lidí, což je suverénně nejvyšší číslo.

 

 

O své samozřejmě nepřijdou ani fanoušci českých skupin. Objeví se punkový Visací Zámek, Vypsaná Fixa, Wohnout, funkoví J.A.R., alternativci Zrní nebo Fast Food orchestra. Na své si přijdou opravdu všichni. Kromě hlavní scény totiž pořadatelé připravili DJ Stage. Na ní budou oba dva festivalové dny až do ranních hodin roztáčet kotouče i pro tancující dav zajímaví DJ-ové. Za zmínku stojí  Drumsound & Bassline Smit - trio producentů, kteří už od začátku devadesátých let plují na vlně drumm & bass. A nebo Krafty Kuts, který za svou patnáctiletou kariéru získal i mnohá ocenění.

Přečtěte si také: Reportáž z nového festivalu Rock of Sadská

Letošní ročník festivalu Rock for Churchill začíná v pátek 29. srpna ve 12 hodin. Dvoudenní vstupenky můžete zakoupit buď v předprodeji za 835 korun, nebo na místě za 900. Přímo u vstupu prodávají také jednodenní vstup, který vás vyjde na 600 korun. Rock for Churchill nabízí tolik různorodé produkce, že si vybere opravdu každý. Poslední velký festival letošních prázdnin určitě stojí za návštěvu.

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.