19.12.2013 11:14

Kay Buriánek ze Sunshine a jeho ďábelské vánoční desatero Doporučeno

Frontman Sunshine není zrovna tradiční muž, jednu tradici však spolu s kapelou dodržuje. Tou je každoroční tajný vánoční koncert s omezenu kapacitou, který se letos koná hned dvakrát. Ve středu 18. prosince si ho užili fanoušci v Brně, ve čtvrtek 19. prosince si vánoční náladu spolu se Sunshine mohou jejich příznivci vychutnat v pražském klubu Café V lese. No a jak to tedy má Kay s Vánocemi, Ježíškem, Santou Clausem a pohádkami?

Jak si představuješ ideálně ozdobený stromeček?
Nijak. Já mám jednu klasickou představu a to byl stromeček mojí babičky s těma klasickejma ozdobama a želé v čokoládě, kterým by se dalo v únoru už zabíjet, jak bylo tvrdý. To mělo svoje kouzlo. Loni jsem z legrace koupil takový figuríny v Ikea a překreslil je na black metalový corpse painted Ježíšky a andílky. To mě bavilo. Koupili jsme asi třiceti centimetrovej smrček, co vypadal jako bonsai, a ten ozdobili. Vypadalo to legračně. Aspoň pak bylo jehličí jen na jednu lopatku.

kay1Jakou muziku bys nejradši poslouchal u štědrovečerní večeře?
Asi žádnou. Já u toho radši koukám na po... por... ty... pohádky!

Kdy jsi přestal věřit na Ježíška a jak ses s tím vyrovnal?
Když jsem jednou dostal pod strom tank a došlo mi, že ten pán by asi měl bejt ze zásady pacifista, žejo. Tank jsem sebral a dál jsem existenci Ježucha neřešil. A to jsem byl myslím docela malej.

Co by sis nikdy nepřál najít pod stromečkem?
Nic. Já dárky miluju, takže nic by bylo zklamání (smích).

Co na Vánocích nejvíc nesnášíš/máš rád?
Já to vnímám hodně materialisticky, takže nesnáším a zároveň mám rád ty všudypřítomný pastičky v podobě cukroví. Já skoro sladký nejím, ale tomuhle se fakt špatně odolává. A serou mě tradicionalisti, co na mě třeba někdy pokoušeli aplikovat takový ty tradiční nesmysly, že se třeba nesmí vstávat od stolu a že musí bejt všechno podle tradic. Já jsem byl vychovanej skoro bez Vánoc, takže pro mě je to takový nesvatý. Je mi fuk, jestli bude ryba a bramborovej salát, nebo sushi a budu ho jíst hůlkama. Nepotřebuju pohádky a předstíranej mír, klid a všeobecnou lásku, když všichni víme, jakej je to srandovní sebeklam tomu věřit. Teda pohádky o předstíraným míru, klidu a všeobený lásce. Jinak pohádky mám samozřejmě rád!

Co myslíš, že celej rok dělá Ježíšek? A co Santa Claus?
Jsou zavřený ve skříni s umělohmotným mopem, nevkusnejma ozdobama, blikajícím řetězem, v prachu a pavučinách hybernujou jako Dracula a čekaj, až je někdo na pár dní vytáhne a vdechne jim život nesmyslných kulturních a náboženských představ. Možná kalej, kdo ví.

Viděl jsi někdy zlaté prasátko?
Já vidím prasata celej život. Akorát nejsou zlatý.

kay3Co bys dělal, kdybys spolknul rybí kost a nikdo ti nechtěl pomoct?
Umřel bych?

Myslíš, že by tě pustili do kostela na Půlnoční mši? A šel bys?
Myslím, že jsem párkrát projevil fakt dobrou vůli, nechal se přemluvit a šel. Snažil jsem se přesvědčit sám sebe, že na tom asi něco je. Vždycky to bylo stejný. Zima, pach zatuchliny a nějakejch těch jejich kostelních serepetiček a lidi s voskovým výrazem zbožnosti v obličejích. Mám rád kostely zvenčí, ale ne zevnitř.

Nazpíval bys někdy do nějaký allstars vánoční song? S kým a jak by to asi vypadalo?
Hahaha, tak ta je dobrá! Jo, já jsem přesně ten, komu by producenti takový sračky volali. To se ještě dneska dělá, takový věci?

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.