02.03.2012 13:00

Rozhovor se Zlatou Holušovou: Colours of Ostrava musely odmítat velká jména

Na tiskové konferenci v pražském divadle Archa představili organizátoři Colours of Ostrava další světovou megastar, kanadskou písničkářku Alanis Morissette. Na několik otázek ohledně blížícího se festivalu nám odpověděla jeho ředitelka, Zlata Holušová.

I přes oznámení dalšího zvučného jména, které doplní už tak nabitý program letošních Colours, byla nálada na tiskové konferenci překvapivě spíše plná očekávání, co nadcházející ročník vlastně přinese. V krátkém rozhovoru pro MusicWeb Zlata Holušová připustila, že ani tak velký festival, jako jsou Colours of Ostrava, nemá v dnešní době nic jisté a neobejde se bez masivní podpory ze strany návštěvníků.

Nadcházející ročník Colours of Ostrava co se týče hvězdného obsazení opět překonal ten předchozí. Nebojíte se, že to může být jakýsi strop, čeho můžete dosáhnout? Že další ročníky už nikdy nebudou nabité tak, jako ten letošní?

Dobré hudby je na světě naštěstí pořád strašně moc, takže se určitě nebojím. Každý rok se mě můj tým ptá, jestli se to dá další rok překonat, ten nabitý program. A pokaždé se ukáže, že se to překonat dá. Naštěstí v hudbě nejsou laťky, které by nešly přeskočit.

Loňský ročník byl jubilejní desátý a mluvilo se o něm jako o vrcholu dosavadních Colours, blížící se jedenáctý ročník ho ale zřejmě překoná. Máte nějaké favority, hvězdná jména, kterými byste tento stoupající trend chtěla udržet v následujících pěti letech?

Já se nesnažím myslet tak dlouho dopředu. Moje zkušenost je, že ten festival je sám o sobě takový živý organismus a sám si říká, co chce. Vloni se program tvořil velice těžce, zažili jsme spoustu zklamání. Některé hvězdy nejdřív potvrdily, pak zase odřekly, opravdu jsem až nechápala, proč se to rodí tak těžce. Z pohledu letošní roku se zdá, že to bylo proto, že někdo jakoby zavřel kohoutek a teprve teď, letos, řekl „Tak to vypusťte!“ a najednou máme domluvených spoustu dobrých kapel, hodně jsme jich dokonce museli odmítnout. Takže skutečně se to všechno děje tak nějak samo od sebe, a já nemůžu vědět, co bude za čtyři roky.

2012 02 29 07 Tiskova ColoursMůže se taky stát, že lidi na Colours prostě nepřijdou a my festival zavřeme. Stát se může skutečně všechno. Dostaneme jen to, co si zasloužíme! Jestliže nás fanoušci ocení, na festival přijdou a my ho dokážeme ufinancovat, tak budeme pokračovat dál. Díky tomu, že jsme se přesunuli do nového areálu a mohli si dovolit zariskovat, nám umožnilo se rozlétnout v programu. Ale co bude příští rok, se ukáže až na zádech toho letošního roku.

Letos jste museli hvězdy odmítat, vloni vám na poslední chvíli ze zdravotních důvodů odřeklo svou účast jedno z největších jmen, senegalský umělec a jedna z největších osobností world music, Youssou N`Dour. Jednali jste s ním o případné možnosti, že by vystoupil na některém z dalších ročníků?

On sám nám svůj zájem vystoupit demonstroval několikrát. Jenže situace kolem jeho osoby je teď zase velice zvláštní a komplikovaná, protože Youssou N`Dour je v nominaci na post prezidenta Senegalu a v současné době zastavil svou hudební činnost a nevystupuje. Jestli opět začne hrát a nám se podaří festival udržet, pak věřím, že se naše cesty opět protnou a on na Colours of Ostrava vystoupí.

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.