VIDEO: Rozhovor s Traktor - Teprve začínáme

Rok 2019 ještě není v polovině a pro kapelu Traktor je už teď jasné, že bude nejúspěšnějším v její historii. Album Šachoffnice se prodává lépe než jeho předchůdci a turné na jeho podporu dokázalo zaplnit velké haly po celé zemi, včetně pražského Fóra Karlín.

Martin Kapek při loňském koncertu Traktoru v Kolíně. Martin Kapek při loňském koncertu Traktoru v Kolíně. Zdroj: Zdeněk Hejduk

Právě před koncertem v pražském hudebním svatostánku Forum Karlín jsme se zpěvákem Martinem Kapkem probrali současnou situaci, poslední desku, ale i už takřka dvacetiletou minulost. Kapela z Hranic na Moravě vznikla už v roce 2001. Debut S vlečkou se to lépe táhne vyšel o tři roky později. Následovala pětiletá přestávka, na jejímž konci bylo druhé album 69. Byla to ale až deska Tmel z roku 2011 a s písněmi jako Láskožrouti, Bludičky nebo Neber si rockera, která Traktor uvedla do širokého povědomí.

 

 

Následující léta kapela poctivou prací a vystupováním po boku kapel jako Harlej nebo Komunál rozšířila řady svých fanoušků. Po vydání alba Artefuckt v roce 2016 vyrazila na vlastní turné jako headliner a po Šachoffnici se z kulturáků přesunula do sportovních hal. To vše s jedinou, dočasnou změnou v sestavě.

Napsal(a):

22 komentáře

  • Odkaz Komentáře Faneich pátek, 18 listopad 2022 11:52 napsal(a) Faneich

    buy clomid Biological voyage of solid lipid nanoparticles a proficient carrier in nanomedicine

  • Odkaz Komentáře embelty úterý, 15 listopad 2022 16:08 napsal(a) embelty

    TRIM3 contributes to tamoxifen resistance in breast cancer doxycycline for fish

  • Odkaz Komentáře togreta pátek, 11 listopad 2022 06:38 napsal(a) togreta

    can you buy priligy in the u.s. International Differences in Longevity and Health and Their Economic Consequences

Zanechat komentář

?>