16.09.2015 9:00

ABBATH se rozjíždí na plné obrátky

Norští black metalisté Immortal v nedávné době přišli o svého frontmana a současně zakládajícího člena kapely Olva Eikema, který je známý pod jménem Abbath. Ten se nyní vydává vlastním směrem a dokonce oznámil přibližný termín vydání nové nahrávky.

Abychom vše uvedli na pravou míru, musíme zmínit, jak to s odchodem Abbatha z Immortal vlastně bylo. V březnu letošního roku skupina ohlásila ukončení své činnosti a její posluchači tak několik měsíců truchlili nad tímto zdánlivě nezvratným rozhodnutím hudebníků. Během srpna se ovšem kytarista Demonaz a bubeník Horgh nechali slyšet, že k rozpadu formace nedochází. Ta tedy podle všeho bude nadále fungovat, ovšem bez přítomnosti Abbatha. Proč Abbath Immortal opustil je celkem zjevné; údajně šlo o neshody týkající se celkové budoucnosti uskupení, a to zejména po hudební stránce věci.

Nedlouho po svém odchodu se dal Abbath dohromady s basákem Tomem Cato Visnesem a bubeníkem Baardem Kolstadem, čímž založili novou partu. Tu příznačně pojmenovali právě ABBATH, a svou první společnou live show pánové odehráli již v červnu na finském festivalu Tuska Open Air. Nyní však nově anoncovali sérii dalších koncertů, která nemine ani Českou republiku! ABBATH vystoupí dne 4. února 2016 v pražském MeetFactory.Tím nejdůležitějším je ovšem zmíněné vydání studiového debutu, které ABBATH plánují na leden příštího roku. Dosud je však veřejnosti k dispozici pouze malá ochutnávka nové tvorby v podobě záznamů z letní performance v Helsinkách. Na co se tedy můžeme do budoucna těšit, je zatím téměř dokonale utajováno.

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.