09.09.2015 21:07

Snová Sóley vystoupí podruhé v MeetFactory

Dne 25. září letošního roku na pražském Smíchově vystoupí islandská dream popová zpěvačka Sóley. Konkrétně zavítá do prostor MeetFactory, kde před dvěma lety zažila svou tuzemskou premiéru na sólové dráze.

Této zpěvačce vyznačující se jemnými rysy v kontrastu s obrovskými brýlemi, které jsou každodenním doplňkem jejího vzezření, vyšlo v květnu druhé studiové album. Pojmenovala jej Ask the Deep a pravdou je, že se - na rozdíl od její první věci We Sink - nese v mnohem temnějším duchu. Působí, jako by se Sóley vznášela několik metrů nad zemí a nechávala sebou zmítat studeným severským větrem. Lehká a současně trochu neklidná deska posluchačům zajisté nabídne oproti performanci v roce 2013 rozměr navíc.

Vyjma kariéry jednotlivce se Sóley věnuje i kapele Seabear, kde působí jako klávesistka. Odtud se částečně separuje i multiinstrumentalista Sindri Már Sigfússon, který kromě výše zmíněné formace funguje také v rámci svého projektu Sin Fang. Nutno připomenout, že předešlý pražský koncert Sóley proběhl záhy po vystoupení jejího kolegy, které proběhlo taktéž v MeetFactory.

Vstupenky na nadcházející akci je možné pořídit v předprodeji za cenu 350 korun či v den konání na místě o stokorunu dráž. Vše vypukne o půl deváté hodině večerní. Aktuální turné bude zahájeno 19. září živákem v nizozemském Tilburgu a před českým hraním Sóley potěší i dánské a německé příznivce své tvorby. Do konce roku pak procestuje velkou část západní Evropy a na skok zajede i do Kanady a USA.Sóley se hudbě věnuje už od malička. V dětství studovala klasickou a jazzovou hru na piano, později docházela do Akademie Umění, kde se soustředila na studia skladby. Její snaha se pak zúročila roku 2006 příchodem do skupiny Seabear.

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.