17.09.2015 17:00

Black Sabbath oznámili první data svého posledního turné

Začátkem září byla zveřejněna přesná místa a termíny části The End Tour, na kterou se Black Sabbath vypraví na začátku příštího roku. To však není jediná novinka; spekuluje se i o spojení s bubeníkem Billem Wardem, jenž je jediným zakládajícím členem kapely, co v ní v současnosti nepůsobí.

Zatím dostupné informace o poslední koncertní šňůře této kultovní hudební skupiny svědčí o tom, že leden a únor 2016 budou zasvěceny Severní Americe. Na to pak na jaře navážou vystoupení v Austrálii a Novém Zélandu. Jak na tom bude zbytek světa, to by se mělo oficiálně anoncovat během října.

Co se týče hudebního setlistu nadcházejícího turné, Black Sabbath se podle všeho pokusí odehrát co nejširší spektrum své tvorby. Fanouškům by se tak měla naskytnout možnost poslechu jak těch největších hitů, tak i skladeb, které byly v minulosti naživo k mání minimálně. Stejně tak by hraní v rámci The End Tour nemělo být nijak časově specifické - zaznít mají věci, které vznikaly napříč pětačtyřicetiletou existencí uskupení.

Budoucí živé performance proběhnou za účasti zpěváka Ozzy Osbourna, basáka Geezera Butlera a kytaristy Tonyho Iommiho, který se do koncertování pouští i přes svůj nepříliš dobrý zdravotní stav. Ten je ovšem mimo jiné důvodem k rozhodnutí formace uskutečnit poslední sérii svých live show.Otázkou však dosud zůstává, jak tomu během The End bude s postem hráče na bicí soupravu. Za poslední dobu jej zastával Tommy Clufetos, který běžně doprovází Ozzy Osbourna na jeho sólové dráze. Nejen, že svou hrou vyrazil dech ostatním členům Black Sabbath; získal si i mnoho příznivců v řadách publika. Po symbolické stránce by ale rozhodně bylo významné opět přijmout do party bubeníka Billa Warda. Ten se však k takové nabídce dosud nijak definitivně nevyjádřil.

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.