21.09.2015 13:00

Opeth vydávají dřívější desky v reedici

Je tomu již třináct let, co švédská heavy metalová hudební skupina Opeth do světa vypustila své šesté studiové album s názvem Deliverance. Přibližně šest měsíců poté vyšla jeho sesterská deska Damnation a kapela se nyní konečně rozhodla spojit tyto dvě nahrávky do jednoho balíčku.

Pro objasnění celé záležitosti: Deliverance & Damnation byly tvořeny společně, na prodejní pulty je však Opeth uvedli odděleně. Jmenované věci jsou si navzájem kontrastem - Deliverance je považována za jeden z nejtvrdších produktů z dílny Opeth, oproti tomu Damnation bývá řazena mezi o poznání jemnější progressive rock.

Spuštění prodeje tohoto dvojalba je naplánováno na 30. října letošního roku. Převlečená novinka bude k dispozici ve dvou verzích, na CD a vinylu. Gramofonová varianta sestává ze tří klasických sto osmdesáti gramových desek v přebalu, který vznikl rukou výtvarníka Travise Smitha. Cédéčka pak nabídnou dokonce čtyřdílný pack obsahující Deliverance i Damnation jak v novém stereo mixu, tak v podobě pro domácí kino. Navíc ke všemu bude připojen dvaatřiceti stránkový komentář, jehož autorem je frontman kapely Mikael Åkerfeldt.

Åkerfeldt se nechal slyšet, že je spolu se svým hudebním kolegou Martínem Méndezem z opětovného vydání Deliverance & Damnation opravdu nadšený. Verze Damnation 5.1 byla podle všeho dokončena již před časem za spolupráce s producentem Stevenem Wilsonem. Bruce Soord pak vytvořil zmiňovaný stereo mix pro Deliverance, čímž dodal nahrávce nový život. Všichni zmínění hudebníci se nemohou dočkat, až k novince získají zpětnou vazbu od svých fanoušků.Současně Opeth projedou Evropu; jejich tři živá vystoupení proběhnou i v USA. Do České republiky však zavítat neplánují, nejbližší koncerty proběhnou v sousedním Německu. Tuzemští příznivci uskupení tak mohou vycestovat například do Berlína, Wuppertalu či Lübecku.

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.