Dark Tranquillity přemýšlí o novém albu

Švédští melodic death metalisté Dark Tranquillity jsou stále na koncertní šňůře k poslednímu albu. Jejich myšlenky však již směřují k nové desce.

Dark Tranquillity připravují nový materiál Dark Tranquillity připravují nový materiál Zdroj: Rockaction.it

Poslední album vydala známá göthenburgská banda 27. května 2013. Jde o desátý studiový počin s názvem Construct, jehož mix provedl Jens Borgen (Paradise Lost, Opeth). V dubnu 2013 zveřejnili videoklip k písni Uniformity.

Jeho tvorbu měla na svědomí společnost Revlover Film Company, které spolupracovala i s kapelami jakou jsou Dimmu Borgir, In Flames či Lacuna Coil. Kapela je stále na turné k tomuto albu a ještě mají spoustu koncertů před sebou. Pro Horns Up Rocks! uvedl zpěvák Mikael Stanne, že po návratu domů začnou Dark Tranquillity pořádně pracovat na novém albu. 

Dle zpěvákových slov je na přípravu alba během turné moc rušno, ale jedním dechem dodává, že s přípravami již začali a mají mnoho nápadů, takže ihned po příjezdu do své domoviny se dají do práce. Žádné detailnější informace o připravované desce prozatím nejsou.

 

 

Dark Tranquillity vznikli v roce 1989 ve švédském Göthenburgu. Kapela je známá jako zakladatelé göthenburgského melodic death metalu a také pro malé změny v sestavě. Změny úloh v kapele se mnohdy děly i beze změny členů – například po odchodu zpěváka Andrese Fridéna do In Flames odložil Mikael svou kytaru a od té doby jen zpívá. 

Napsal(a):

Zanechat komentář